Saga - Behaviour (Album, 1985): oprawa graficzna przedniej okładki
Heads Or Tales [1983]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Wildest Dreams [1987]
AlbumStudyjny5 sierpnia 1985
  • - Compass Point Studios (Nassau, Bahamy)
  • - Union Studios (Monachium, Niemcy)
  • - Powerplay Recording Studios AG
  • - Powerplay Studios
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 25.00 zł

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Behaviour to szósty studyjny album kanadyjskiej grupy rockowej Saga, wydany w 1985 roku, dwa lata po umiarkowanie udanym Heads or Tales. Album odniósł sukces i udało mu się wyprzedzić swojego poprzednika z 1983 roku dzięki wysokim notowaniom singla "What Do I Know?".

Na płycie znajduje się najbardziej uczuciowy utwór wokalisty Michaela Sadlera, "(Goodbye) Once Upon a Time", który, jak powiedział, został napisany dla jego zmarłego ojca i który wciąż wzbudzał silne emocje, gdy był wykonywany po latach od wydania albumu.

Album z 1985 roku, był pierwszym, który powstał już bez współpracy z Rupertem Hinem, producentem słynnym w latach 80-tych, który wyprodukował dwa ostatnie albumy zespołu i przyczynił się do ich komercyjnego sukcesu na początku tej dekady. Podczas opracowywania nowego materiału dokonano przeglądu zarówno dźwięków jak i stylów wykorzystywanych przez zespół, co doprowadziło do tego, że Saga wyprodukowała brzmienie bardziej popowe niż poprzednie wydawnictwa z gatunku rocka progresywnego.

W momencie, gdy zespół zdecydował się wyprodukować większość albumu samodzielnie, Behaviour zaczął ujawniać ostrzejszy sposób pisania piosenek i finezyjną muzykalność, która spowodowała niemalże kompletną zmianę stylu, ale późniejsze albumy udowodniły, że ich progresywne tendencje były dalekie od porzucenia. Zmiana mogła być podyktowana wymaganiami rynku, na którym nawet wielcy gracze (tacy jak Genesis, Yes, czy Jethro Tull) odchodzili od tworzenia wielce wymagającej muzyki i skupiali się na bardziej przyjaznych radiu kompozycjach.

Zobacz również

Saga - The Security of Illusion
The Security of Illusion
Album, 1993
  1 za 15.00 zł  Kup teraz
Saga - Silent Knight
Silent Knight
Album, 1980
  1 za 25.00 zł  Kup teraz
Saga - Worlds Apart
Worlds Apart
Album, 1981
  2 od 19.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Saga - Behaviour1985
Winyl, LP, Niemcy
Polydor
825 840-1
Saga - Behaviour1987
CD, Reedycja, Europa
  1 za 25.00 zł  Kup teraz
Bon Aire
258 476