Scooter - Sheffield (Album, 2000): oprawa graficzna przedniej okładki
Back To The Heavyweight Jam [1999]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
We Bring The Noise! [2001]
AlbumStudyjny20 lipca 2000
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 29.00 zł

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Sheffield jest siódmym studyjnym albumem niemieckiej grupy techno/trance Scooter, wydanym w lipcu 2000 roku nakładem wytwórni Sheffield Tunes / Loop Dance Constructions. Materiał zarejestrowano w dwóch studiach nagraniowych Loop D.C. Studios 1 i 2 w Hamburgu w Niemczech. Wszystkie utwory zostały napisane przez H.P. Baxxtera, Ricka J. Jordana, Axela Coona i Jensa Thele'a, z wyjątkiem "I'm Your Pusher", którego autorami są Allan Gray i Walter Reisch. "Sex Dwarf" to kompozycja autorstwa Davida Balla i Marca Almonda, a "Summer Wine" Lee Hazlewooda. Wszystkie teksty stworzył natomiast The Screaming Lord. Z albumu pochodzą dwa single: "I'm Your Pusher" i "She's the Sun".

Na albumie pojawia się kilka przerobionych utworów innych wykonawców, a także użyte zostały różne sample z innych kompozycji. "Sex Dwarf" jest coverem piosenki zespołu Soft Cell, z ich albumu Non-stop Erotic Cabaret z 1981 roku. "Summer Wine" to natomiast wersja nagrania z 1967 roku, pierwotnie wykonanego przez Nancy Sinatrę i Lee Hazlewooda. W "I'm your Pusher" pojawiają się próbki z utworu z 1932 roku "Flieger, grüß' mit mir die Sonne" Hansa Albersa i Heinza Rühmanna. "Never Slow Down" jest bardzo podobny muzycznie do utworu Bomfunk MC's "Freestyler", zaczerpniętego z albumu In Stereo z 1999 roku. Pętla perkusyjna w "She's the Sun" pochodzi natomiast z wprowadzenia do wersji "When the Levee Breaks" Led Zeppelin, pochodzącej z albumu Led Zeppelin IV z 1971 roku. W utworze "MC's Missing" rozbrzmiewa natomiast głos gongu Big Bena. Ostatni utwór "Cubic" trwa 5:05, po których następuje 28 minut ciszy.

Zobacz również

Scooter - Endless Summer
Endless Summer
Singiel, 1995
  1 za 15.00 zł  Kup teraz
Scooter - Back In The U.K.
Back In The U.K.
Singiel, 1995
  1 za 9.00 zł  Kup teraz
Scooter - Fire
Fire
Singiel, 1997
  1 za 9.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Scooter - Sheffield2000
CD, Europa
  1 za 29.00 zł  Kup teraz
Sheffield Tunes, Loop Dance Constructions
011051-2 STU

Opinie

Nie jest to ich najlepszy album, ale na pewno także nie najgorszy, co często można wyczytać w niektórych opiniach na zagranicznych serwisach. Mniej jest tutaj tego ich radosnego hardcoru, a więcej jest tym razem spokojnych kompozycji. Sex Dwarf (oryginalnie Soft Sell) również nie jest taki tragiczny jak go niektórzy odbierają. Moim ulubioną kompozycją z tej płyty jest niezaprzeczalnie "She's the Sun", piękne, spokojne nagranie, które podobno wykorzystuje sample perkusji Led Zeppelin. Co ciekawe Scooter ma na niektórych swoich albumach, takie niesamowite perełki jak ten. Mogłaby z tego wyjść naprawdę ciekawa kompilacja w stylu downtempo.