Simple Minds - Good News from the Next World (Album, 1995): oprawa graficzna przedniej okładki
Real Life [1991]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Néapolis [1998]
AlbumStudyjny30 stycznia 1995
  • - Windmill Lane Studios (Dublin, Irlandia)
  • - Westlake Recording Studios
  • - Conway Studios (Los Angeles, Stany Zjednoczone)
  • - Track Record (Los Angeles, Stany Zjednoczone)
  • - Bonnie Wee Studios
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 12.00 zł  oraz w magazynie znajduje się  1  egzemplarz  w przygotowaniu do sprzedania

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Good News from the Next World jest dziesiątym studyjnym albumem z oryginalnym materiałem szkockiego zespołu rockowego Simple Minds, wydanym w styczniu 1995 roku przez wytwórnię płytową Virgin. Materiał został zarejestrowany w kilku studiach nagraniowych zlokalizowanych w Szkocji, w Dublinie w Irlandii oraz w Los Angeles w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Autorami wszystkich nagrań byli wokalista Jim Kerr i gitarzysta Charlie Burchill.

Był to pierwszy album Simple Minds wyprodukowany przez Keitha Forseya, chociaż nie była to pierwsza współpraca tego producenta z zespołem. 10 lat wcześniej, w 1985 roku stworzył on wielki przebój dla tej grupy, utwór "Don't You (Forget About Me)", z którego jednak zespół nie był zadowolony i nie umieścił go nawet na swoim albumie Once Upon a Time, pomimo, że ten był numerem jeden w USA. Nagranie "And the Band Played On" jest oparte na utworze tytułowym z wcześniejszej produkcji zespołu, albumu Real Life.

Notowania na listach przebojów

Album odniósł umiarkowany sukces komercyjny, zdobywając jedynie status Złotej Płyty w kilku europejskich krajach. W Wielkiej Brytanii płyta osiągnęła miejsce #2 na liście przebojów UK Albums Chart i wydała dwa brytyjskie przeboje w Top 20: "She's a River" (#9) i "Hypnotised" (#18). Singiel "She's a River" (zainspirowany powieścią "Siddhartha" z 1951 roku, autorstwa niemieckiego pisarza Hermana Hessego), odniósł również sukces komercyjny na całym świecie, osiągając pozycję #2 we Włoszech, #3 w Kanadzie, #52 na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 i #6 na innej liście Billboardu - Album Rock Tracks (obecnie zwanej listą Mainstream Rock). Był to ich pierwszy przebój w Stanach Zjednoczonych od czasu "See the Lights" w 1991 roku. Co ciekawe "Hypnotised", będący najciekawszym nagraniem na albumie, odniósł mniejszy sukces w skali globalnej, notując na listach przebojów jeszcze tylko w Australii, Kanadzie, Niemczech, Irlandii i Włoszech.

Odbiór krytyczny

Good News from the Next World uzyskał pozytywne recenzje wśród krytyków w Stanach Zjednoczonych. Jednak w Wielkiej Brytanii odbiór był mieszany a nawet negatywny. John Harris napisał w Melody Maker, że płyta "przybliża hałas, który powstałby, gdyby cała zawartość sklepu muzycznego była przywiązana do statku transportowego Imperium z Gwiezdnych Wojen", dodając, że "przez cały ten bezsensownie-wagnerowski rozmach, nie ma na niej żadnych melodii".

W swojej recenzji dla serwisu AllMusic Stephen Thomas Erlewine dał albumowi 2 na 5 gwiazdek, stwierdzając, że "po komercyjnej porażce Real Life, Good News from the Next World zdołał wzbudzić [w Stanach Zjednoczonych] zainteresowanie zarówno stacji radiowych zorientowanych na AOR oraz alternatywny rock. Jednak płyta szybko znikła i łatwo zrozumieć dlaczego - poza zgrabnym 'She's a River', nie ma mocnego singla. Album jest dobrze wyprodukowany i wykonany, ale utwory Simple Minds po prostu nie trafiają w sedno".

Zobacz również

Simple Minds - Life in a Day
Life in a Day
Album, 1979

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Simple Minds - Good News from the Next World1995
CD, Europa
  1 za 12.00 zł oraz 1 w przygotowaniu  Kup teraz
Virgin
7243 8 39922 25, CDV 2760

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Belgia25,000  Złota płyta
  Szwajcaria25,000  Złota płyta
  Niemcy250,000  Złota płyta
  Francja100,000  Złota płyta
  Wielka Brytania100,000  Złota płyta
  Norwegia25,000  Złota płyta