Simple Minds - Real to Real Cacophony (Album, 1979): oprawa graficzna przedniej okładki
Life in a Day [1979]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Empires and Dance [1980]
AlbumStudyjnylistopad 1979
  • w wrześniu 1979 roku
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Real to Real Cacophony (czasami błędnie opisany jako Reel to Real Cacophony) to drugi album studyjny szkockiego zespołu rockowego Simple Minds. Został wydany w listopadzie 1979 roku przez wytwórnie Zoom i Arista, a nagrany miesiąc wcześniej w Rockfield Studios w Walii. Wszystkie teksty znajdujące się na płycie są autorstwa wokalisty Jima Kerra, zaś muzyka została skomponowana przez cały zespół. Było to drugie wydawnictwo Simple Minds wyprodukowane przez Johna Leckiego. Płyta ta, podobnie jak jedyny z niej pochodzący singiel "Changeling", nie notowały na listach przebojów.

Błędy w tytułach

Real to Real Cacophony pierwotnie ukazał się na winylu w 1979 roku. Już w 1980 wydane zostały winylowe wznowienia, które zawierały błąd w tytule albumu, widniejącym na przedniej okładce (Reel to Real Cacophony). Było to na przykład niemieckie wydanie od Aristy (nr kat. 201 150). Błąd ten nie pojawiał się jednak nigdzie indziej na tym wydaniu, ani w tytule utworu na tylnej okładce, ani na etykietach płyty.

Na CD album ukazał się po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii w 1985 roku i nie zawierał żadnych błędów. Reedycja płyty z lat 2002/2003 wydana przez Virgin Records nieprawidłowo podaje tytuł jako "Reel to Real Cacophony", a otwierający go utwór jako "Reel to Real". Nowa pisownia pojawia się również w sekcji dyskograficznej wszystkich książeczek w zremasterowanej serii wydawniczej Simple Minds z tych lat. Kolejne już jednak wydania poprawnie podają tytuł zarówno albumu, jak i utworu.

Odbiór krytyczny

Real to Real Cacophony został ogólnie dobrze przyjęty przez krytyków. Serwis AllMusic pochwalił ten album, stwierdzając, że Simple Minds wykroczył poza umiejętność jedynie naśladowania swoich wpływów i zaczął nimi manipulować[1] oraz nazywając go osiągnięciem, które stało na równi z innymi punktami zwrotnymi muzyki post-punkowej z 1979 roku, jak Metal Box, 154, Entertainment! i Unknown Pleasures[1]. Bob Stanley napisał w magazynie Record Collector: Real To Real Cacophony powinien być okrzyknięty wyjątkowo silnym post-punkowym pomostem, ale cień "Belfast Child" kłębi się nad ich dziedzictwem[2].

Adnotacje

  1.   12Kellman, Andy: "Real to Real Cacophony - Simple Minds | Songs, Reviews, Credits | AllMusic". AllMusic.
  2. Stanley, Bob (2019): "Bob Stanley - Record Collector Magazine". Record Collector.

Zobacz również

Simple Minds - Black & White 050505
Black & White 050505
Album, 2005
  1 za 19.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Simple Minds - Real to Real Cacophony1985
CD, Reedycja, Niemcy
Virgin
CDV 2246, 610 399-225, CDV2246 60508 F

Opinie