Soft Cell - Cruelty Without Beauty (Album, 2002): oprawa graficzna przedniej okładki
This Last Night in Sodom [1984]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Live [2003]
AlbumStudyjny8 października 2002
  • w 2002 roku
  • - Dave And Ingo's Place
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Cruelty Without Beauty to czwarty i ostatni studyjny album Soft Cell. Album ukazał się 8 października 2002 roku. Został wydany 18 lat po trzeciej płycie duetu, This Last Night in Sodom (1984). W ciągu tych 18 lat, zarówno Marc Almond, jak i Dave Ball odnieśli ogromne sukcesy solowe, a czasami pracowali razem nad albumami (np. wspaniały album Marca Almonda z 1990 roku, Enchanted) i remiksami. Ale tutaj, te dwie siły twórcze są razem w pełnej mocy.

Teksty Almonda należą do najlepszych, jakie kiedykolwiek napisał, zwłaszcza na temat tragicznego "Whatever It Takes", który wydaje się być kontynuacją ich singla "Fun City" z początkowego okresu twórczości, powracającego do tej samej postaci 25 lat później. Wszystko to łączy się z błyskotliwym pisaniem i atmosferyczną i puchnącą aranżacją niesamowitej muzyki Balla.

Muzyka również się rozwinęła i oczywiście brzmi jak zaktualizowany Soft Cell, ale styl lat 80 nie jest nigdzie specjalnie widoczny. Mądrze, że nie jest to album "retro" z nagraniami wielkich hitów duetu, ale raczej bardziej dojrzały Soft Cell. Ogólnie rzecz biorąc, album ma mroczny, półpolityczny ton, odzwierciedlający późne lata 90. i wczesne lata 2000. Choć jest ponury, jest też porywający i dostępny. Głos Almonda jest mocny i emocjonalny, żyje i oddycha swoimi historiami i obserwacjami. Historie są żywe, a muzyka niesamowita. Szkoda, że Almond i Ball nie tworzyli muzyki przez ostatnie 18 lat, bo ten album pokazuje talent i umiejętności tych dwóch pisarzy, i jak czasy się do nich przystosowały.

Zobacz również

Soft Cell - Tainted Love
Tainted Love
Singiel, 1981
  1 za 7.00 zł  Kup teraz
Soft Cell - Tainted Love / Memorabilia
Tainted Love / Memorabilia
Singiel, 1981
  1 za 7.00 zł  Kup teraz
Soft Cell - Non-Stop Erotic Cabaret
Non-Stop Erotic Cabaret
Album, 1981
  1 za 59.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Soft Cell - Cruelty Without Beauty2002
CD, Wielka Brytania
Cooking Vinyl
COOK CD245, COOKCD245