Sting - Bring On The Night (Album, 1986): oprawa graficzna przedniej okładki
Dyskografia
Zmień płytę na kolejną w dyskografii artysty
Acoustic Live In Newcastle [1991]
AlbumKoncert1 lipca 1986
  • od 29 maja do 23 grudnia 1985 roku
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 3 minuty czytania

Bring On the Night to album na żywo Stinga z 1986 roku, nagrany w trakcie kilku koncertów, które odbyły się rok wcześniej, w okresie od 29 maja do 23 grudnia 1985 roku, w Paryżu, Rzymie oraz w Arnhem w Holandii. Tytuł pochodzi od piosenki The Police z ich płyty z 1979 roku Reggatta de Blanc. Wykonane kompozycje to m.in. wczesny materiał solowy Stinga z albumu studyjnego The Dream of the Blue Turtles, a także z jego czasów z The Police, z kilkoma wykonaniami łączącymi te dwa okresy w formie "medley". W skład ekipy muzyków, którzy zagrali na tej trasie występują wybitni artyści jazzowi: Branford Marsalis, Darryl Jones, Kenny Kirkland i Omar Hakim.

Po odejściu z The Police (choć jeszcze w tym czasie nie rozpadli się oficjalnie), Sting zgromadził grupę szanowanych muzyków jazzowych i rozpoczął to, co wówczas uważano za śmiały eksperyment. Biały angielski muzyk rockowy grający z grupą (czarnych) amerykańskich artystów jazzowych/fusion. Mogło to być trochę niekonwencjonalnie w połowie lat osiemdziesiątych, ale z pewnością przełamało bariery. Rezultatem był album The Dream Of The Blue Turtles oraz niniejsza płyta koncertowa.

Pomimo, że album nie zawierał żadnych przebojowych singli, osiągnął miejsce #16 na brytyjskiej liście przebojów UK Albums Chart i zdobył Stingowi nagrodę Grammy w 1988 roku za najlepszy popowy męski występ wokalny. Można uznać to za niezwykłą sytuację, gdyż w Stanach Zjednoczonych album nie został początkowo wydany i dostępny był tylko jako produkt importowy[1], a tym samym nie zanotował obecności na liście Billboard 200, ani nie uzyskał na tym rynku żadnego certyfikatu sprzedaży.

Bring on the Night jest również dokumentem wyreżyserowanym przez Michaela Apteda, obejmującym etapy rozpoczynania solowej kariery Stinga. Przedstawia również próby i pierwsze koncerty we Francji, lecz nie zawiera pełnego zapisu koncertu, ani nawet całych utworów wykonanych na żywo. Został oryginalnie wydany na VHS w 1985 roku i wznowiony na DVD w 2005.

Daty i miejsca występów

Znajdujące się na albumie utwory nie przedstawiają zapisu tylko z jednego koncertu, lecz stanowią kompilację wydarzeń z różnych miast, które miały miejsce w 1985 roku. Utwory "Bring On The Night / When The World Is Running Down You Make The Best Of What's Still Around", "We Work The Black Seam", "Driven To Tears", "The Dream Of The Blue Turtles / Demolition Man", "One World (Not Three) / Love Is The Seventh Wave" oraz "I Burn For You" zostały zarejestrowane w Paryżu w dniu 23 grudnia.

Utwory "Consider Me Gone" oraz "Down So Long" także zostały nagrane w Paryżu, ale kilka miesięcy wcześniej, bo 29 maja. "Low Life" i "Another Day" zagrany został 4 grudnia w Rzymie. "Moon Over Bourbon Street", "Children's Crusade" oraz "Tea In The Sahara" pochodzą z koncertu w Arnhem, który odbył się 21 grudnia[2].

Odbiór krytyczny

Stephen Thomas Erlewine z serwisu AllMusic ocenił album pozytywnie, ale opisał ją jednak w następujący sposób: Pojawiając się jako druga solowa płyta, nie można oprzeć się wrażeniu, że jest trochę niepotrzebna, nawet jeśli jej luźne, raczej wciągające występy pokazują, co Sting próbował osiągnąć swoim debiutem. Mimo to, jest to płyta kultowa i z pewnością zadowoli fanów, choć dla innych będzie się wydawać bardziej przejawem pychy[3].

Adnotacje

  1. Tannenbaum, Rob (25 września 1986): "Bring on The Night". Rolling Stone.
  2. Dane zebrane na podstawie informacji z okładki.
  3. Erlewine, Stephen Thomas: "Bring on the Night - Sting | Songs, Reviews, Credits | AllMusic". AllMusic.

Zobacz również

Sting - Sacred Love
Sacred Love
Album, 2003
Sting - Russians
Russians
Singiel, 1985
  1 za 15.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Sting - Bring On The Night2005
2 x CD, Reedycja, Remastering, Europa
A&M Records
0602498803653

Opinie

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikatRok przyznania
  Wielka Brytania60,000  Srebrna płyta 30 czerwca 1986