T. Rex - T. Rex (Album, 1970): oprawa graficzna przedniej okładki
Dyskografia
Zmień płytę na kolejną w dyskografii artysty
Electric Warrior [1971]
AlbumStudyjny18 grudnia 1970
  • od lipca do sierpnia 1970 roku
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

T. Rex jest piątym studyjnym albumem angielskiego zespołu rockowego T. Rex i pierwszym wydanym pod tą nazwą od czasu zmiany nazwy z Tyrannosaurus Rex. Został wydany 18 grudnia 1970 roku przez wytwórnie fonograficzne Fly i Reprise. Album ukazał dalsze przejście od poprzedniego folkowego stylu zespołu do minimal rockowego brzmienia.

Mimo, że płyta została przypisana T. Rex, wszystkie nagrania (jak również zdjęcie z okładki) zostały wykonane jeszcze za czasów Tyrannosaurus Rex, z dwuosobowym składem wokalista/piosenkarz/gitarzysta Marc Bolan i perkusista Mickey Finn, chociaż producent Tony Visconti zagrał na basie w kilku utworach. "Ride a White Swan" został nagrany podczas tych samych sesji, ale nie pojawił się na płycie. Oficjalnie zmienili nazwę zespołu na T. Rex, aby wydać ten singiel w październiku 1970 roku.

Album kontynuował styl poprzedniego albumu A Beard of Stars, z jeszcze większym naciskiem na elektryczno-rockowe brzmienie i dodanie smyczków w kilku utworach. Howard Kaylan i Mark Volman, aka "Flo and Eddie", zaśpiewali po raz pierwszy dodatkowe wokale w utworze T. Rex - "Seagull Woman". Pojawiali się już później również na większości kolejnych przebojów grupy.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
T. Rex - T. Rex1970
Winyl, LP, Francja
CBS
S 64327