Tears For Fears - Raoul And The Kings Of Spain
   Elemental [1993]
   Dyskografia
   Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
   Everybody Loves A Happy Ending [2004]

   Statystyki ocen profesjonalnych krytyków

   5.7
   Ocena 5.7 / 10

   Najwyższa
   8.3
   Najniższa
   3
   Na podstawie 2 recenzji krytyków
   Zobacz oceny krytyków
   2 produkty na sprzedaż od 19.00 zł do 27.00 zł

   Informacje o płycie

   Raoul and the Kings of Spain jest piątym studyjnym albumem brytyjskiej grupy pop-rockowej Tears for Fears, wydanym 10 października 1995 roku. Podobnie jak poprzedni album zespołu, Elemental (1993), jest to w zasadzie solowy wysiłek Rolanda Orzabala - każdy z tych albumów powstał bez udziału Curta Smitha, który opuścił zespół w tym okresie.

   Album, według Orzabala, ma powracający temat relacji rodzinnych i zagłębia się we własne hiszpańskie dziedzictwo. Już w latach 80-tych tytuł albumu był dyskutowany jako ewentualny pretendent do trzeciego albumu zespołu (który ostatecznie zatytułowano The Seeds of Love). Raoul był początkowo pierwszym imieniem Orzabala nadanym po urodzeniu, a następnie został anglikyzowany przez rodziców Rolanda (Orzabal nadał później imię "Raoul" swojemu pierwszemu synowi, urodzonemu w 1991 roku).

   Pierwotnie album miał zostać wydany przez Mercury Records, ale projekt został odwołany po tym, jak Tears For Fears opuścił wytwórnię i podpisał kontrakt z Sony/Epic Records. Album został ostatecznie wydany przez Sony w październiku 1995 roku z nieco inną listą utworów i nową okładką.

   Album osiągnął miejsce 41 w Wielkiej Brytanii i 79 w USA, ale odniósł większy sukces w Europie, osiągając pozycję 23 we Włoszech, 13 w Belgii i 5 we Francji. Został on słabo przyjęty przez krytyków, z dużą dozą gorzkich słów skierowanych na teksty Orzabala, które Tom Demalon z Allmusic określił jako "albo niezbadane, albo żenująco głupie". Niektóre aranżacje muzyczne płyty określił również jako "naprawdę ładne, choć niezbyt ciekawe".

   Album zawiera ponowną współpracę z Oletą Adams, która nagrała z nimi płytę The Seeds of Love i intensywnie koncertowała z zespołem po jej wydaniu, a na omawianym albumie wykonuje w duecie z Orzabalem utwór "Me and My Big Ideas".

   Zdjęcie na przedniej okładce, zatytułowane "Running Them In At Pamplona", autorstwa Jose Galle, jest obrazem corocznego festiwalu "Encierro" odbywającego się w Pampelunie w Hiszpanii, polegające na przepędzaniu byków ulicami miasta.

   Album został ponownie wydany w sierpniu 2009 roku przez Cherry Pop Records, wraz z siedmioma dodatkowymi utworami.

   Zobacz również

   Tears for Fears - Change
   Change
   Singiel, 1983
     1 za 9.00 zł  Kup teraz
   Tears for Fears - Woman In Chains
   Woman In Chains
   Singiel, 1989
     1 za 14.00 zł  Kup teraz
   Tears For Fears - Shout
   Shout
   Singiel, 1984
     2 od 10.00 zł  Kup teraz

   Góra