The Beautiful South - Quench (Album, 1998): oprawa graficzna przedniej okładki
Blue Is The Colour [1996]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Painting It Red [2000]
AlbumStudyjny12 października 1998
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 8.00 zł

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Quench to szósty oryginalny album The Beautiful South, wydany w Wielkiej Brytanii 12 października 1998 roku. Wraz ze składanką Carry On Up The Charts, był to trzeci album zespołu z rzędu, który znalazł się na szczycie list przebojów w Wielkiej Brytanii.

W Stanach Zjednoczonych jego wydanie zostało opóźnione do lipca 1999 roku i nie wywarło większego komercyjnego wrażenia. Jak zwykle Paul Heaton i jego towarzysze przyglądają się światu, melodyjnie śpiewając w utworach popowo rockowych, z mieszanką jazzowych koktajli.

Okładka przedstawia postać boksera autorstwa szkockiego malarza Petera Howsona. Oryginalny obraz, zamówiony na potrzeby albumu, można zobaczyć w Ferens Art Gallery, Hull. Po tym jak zespół przyciął obraz i wykorzystał go w towarach i materiałach promocyjnych, Howson podjął kroki prawne przeciwko zespołowi, otrzymując około 30 000 funtów odszkodowania. Podczas gdy dwa pierwsze single z albumu mają również grafikę Howsona, "How Long's a Tear Take to Dry?" i "The Table" już nie.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
The Beautiful South - Quench1998
CD, Wielka Brytania i Europa
  1 za 8.00 zł  Kup teraz
Mercury, Go! Discs
538 166-2