The Beloved - Conscience (Album, 1993): oprawa graficzna przedniej okładki
Happiness [1990]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
X [1996]
AlbumStudyjny8 lutego 1993
  • od marca do lipca 1992 roku
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Conscience to drugi studyjny album brytyjskiej grupy The Beloved, wydany na początku lutego 1993 roku przez wytwórnię EastWest na większości terytoriów świata oraz przez Atlantic w Stanach Zjednoczonych. Materiał został nagrany pomiędzy marcem i lipcem 1992 roku w dwóch londyńskich studiach Sarm West Studios oraz Abbey Road. Autorami wszystkich kompozycji oraz ich producentami byli Helena oraz Jon Marsh.

Album osiągnął #2 miejsce na brytyjskiej liście przebojów UK Albums Chart i zawiera pierwszy singiel grupy - "Sweet Harmony", który wszedł do pierwszej dziesiątki UK Singles Chart, osiągając pozycję #8. Są to najwyższe lokaty, jakie kiedykolwiek osiągnął ten zespół w Wielkiej Brytanii z albumem i pojedynczym singlem.

Historia

Album powstał jako duet, gdyż Jon zatrudnił swoją żonę Helenę po wydaniu w 1991 roku remiksowego albumu Blissed Out i odejściu z zespołu Steve'a Waddingtona. Jon i Helena skomponowali wszystkie piosenki na płycie, ale Helena rzadko pojawiała się na koncertach promocyjnych, chociaż wystąpiła w niektórych teledyskach do singli, ale nie w "Sweet Harmony". Piosenka ta, która pierwotnie była wykorzystywana do promocji drugiego sezonu popularnej amerykańskiej opery mydlanej Melrose Place w niektórych krajach europejskich, w tym we Włoszech, od tamtej pory była również wykorzystywana w reklamie brytyjskiej sieci marketów Homebase.

Z albumu pojawiły się kolejne single, ale żaden z nich nie odniósł takiego sukcesu jak "Sweet Harmony", który stał się ich największym przebojem w Wielkiej Brytanii, osiągając w styczniu 1993 roku miejsce #8. Pozostałe cztery single wzięte z albumu to podwójny A-side "Celebrate Your Life" i "You've Got Me Thinking", który dotartł do pozycji #23, "Outerspace Girl" (#38) oraz ostatni "Rock to the Rhythm of Love", który został wydany tylko w Stanach Zjednoczonych. Ten ostatni utwór został wykonany na żywo na London Gay Pride w 1994 roku w godzinach popołudniowych, a koncert zamykał występ Boya George'a późną nocą. Wielu muzyków, którzy uczestniczyli w projekcie muzycznym George'a Jesus Loves You, jest również obecnych na Conscience, jak np. klawiszowiec Richard Cottle, a przede wszystkim gitarzysta John Themis, który jest autorem wielu solowych utworów George'a po projekcie Jesus Loves You.

Kontrowersje

Zespół spotkał się z pewnymi kontrowersjami związanymi z teledyskiem do pierwszego singla albumu, "Sweet Harmony". Pojawia się w nim nagi wokalista Jon Marsh wśród równie nagiej grupy kobiet, choć wszystkie sceny zostały nakręcone i zmontowane w taki sposób, aby nie pokazać niczego, co mogłoby spowodować jego ocenzurowanie. Jedną z nagich gwiazd klipu jest angielska modelka Tess Daly, która została prezenterką telewizyjną.

Lista utworów

Tytuł / WykonawcaCzas
4:45
5:03
4:49
4:33
7:18
4:08
5:34
4:36
5:01
5:18
6:24

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
The Beloved - Conscience1993
CD, Wielka Brytania i Europa
EastWest
4509-91483-2

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Wielka Brytania100,000  Złota płyta