The Sisters of Mercy - Vision Thing (Album, 1990): oprawa graficzna przedniej okładki
Floodland [1987]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią w dyskografii artysty
AlbumStudyjny13 listopada 1990
  • w 1990 roku
  • - Puk Recording Studios (Kærby, Dania)
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Vision Thing jest trzecim i do tej pory ostatnim studyjnym albumem brytyjskiej gotyckiej grupy rockowej The Sisters of Mercy, wydanym w listopadzie 1990 roku nakładem wytwórni Merciful Release. Nagrania zrealizowano w ciągu 9 miesięcy 1990 roku, w studiu Puk Recording Studios w Danii, po małych zmianach w składzie. Grupę opuścił gitarzysta John Perry, zastąpiony przez Andreasa Bruhna. Według oficjalnej strony internetowej zespołu, finalne miksy nie były tymi, nad którymi zespół pracował najwięcej. Podobno połowa gotowych wersji na płytę została porzucona na rzecz miksów z wcześniejszych etapów sesji nagraniowej.

Po sukcesie poprzedniej płyty Floodland, frontman Sisters of Mercy Andrew Eldritch zmienił nieco kierunek, tym razem zmierzając w kierunku bardziej rockowego klimatu opartego na gitarze. Tytułowy utwór stał się sporym przebojem, gdyż obecne w nim zniekształcone gitary zapewniły perfekcyjną atmosferę. Choć odczuwalne jest wyraźne przesunięcie w kierunku muzycznym i na albumie jest mniej zagłady i ciemności, to mimo wszystko każda z piosenek jest wciąż chwytliwa. O wartości tej płyty może świadczyć fakt, że magazyn Q umieścił ten album wśród "50 najlepszych albumów roku 1990".

Album Vision Thing zespołu The Sisters of Mercy powstał jako atak na politykę administracji byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a H. W. Busha.

Album został zaprojektowany przez autora tekstów i piosenkarza Andrew Eldritcha jako atak na politykę administracji George'a H. W. Busha. Tytuł pochodzi od często powtarzanych słów byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

W 2006 roku ukazała się reedycja płyty z bonusowymi nagraniami. W tym roku ukazały się wznowienia wszystkich dotychczasowych albumów zespołu.

Zobacz również

The Sisters of Mercy - This Corrosion
This Corrosion
Singiel, 1987
  1 za 29.00 zł  Kup teraz
The Sisters Of Mercy - Floodland
Floodland
Album, 1987

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
The Sisters of Mercy - Vision Thing1990
CD, Europa
Merciful Release, EastWest
9031-72663-2