The S.O.S. Band - Sands Of Time (Album, 1986): oprawa graficzna przedniej okładki
Just The Way You Like It [1984]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Diamonds In The Raw [1989]
AlbumStudyjny9 kwietnia 1986
  • - Flyte Tyme Productions, Inc.
  • - Crawford Post Production
  Brak dostępnych egzemplarzy tej płyty w sprzedaży.
Kliknij przycisk Obserwuj (powyżej), aby zostać poinformowany, gdy pojawi się w sklepie jakieś wydanie tej płyty.

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Sands of Time to szósty album wydany przez amerykański zespół R&B The S.O.S. Band w wytwórni Tabu Records w kwietniu 1986 roku. Nagrania zostały zarejestrowane w Stanach Zjednoczonych w studio Flyte Tyme Productions, Inc. w Minneapolis, Minnesota oraz w Crawford Post Productions w Atlancie. Płyta została wyprodukowana przez Jimmy'ego Jama i Terry'ego Lewisa. Był to ostatni album, na którym pojawiła się oryginalna wokalistka Mary Davis, zanim opuściła grupę i rozpoczęła karierę solową. Specjalnymi gośćmi, który użyczyli głosu w nagraniu "The Finest" byli Cherrelle oraz Alexander O'Neal. Wszystkie utwory zostały napisane przez Terry'ego Lewisa i Jamesa Harrisa III, z wyjątkiem "Two Time Lover" (Jerome Thomas, Lloyd Oby, Jason Bryant, Jr.) oraz "Do You Still Want To?" (Reather Bryant, Jerome Thomas, Jason Bryant, Jr.).

Album Sands of Time znalazł się w Stanach Zjednoczonych na #4 miejscu na liście przebojów Billboardu z albumami R&B. Osiągnął także pozycję #44 na ogólnym zestawieniu Billboard 200. W Wielkiej Brytanii zadebiutował natomiast na liście UK Albums Chart na miejscu #15 i nie zdołał wspiąć się wyżej. Na kontynencie europejskim notował natomiast najwyżej w Niemczech, gdzie dotarł w maju 1986 roku do pozycji #20.

Główny singiel, "The Finest", znalazł się w Top 10 listy R&B Billboardu, docierając do #2 miejsca. Singiel znalazł się również na #44 lokacie na liście Billboard Hot 100, #8 na liście Hot Dance Club Play i #17 na UK Singles Chart w Wielkiej Brytanii. Trzy kolejne single, "Borrowed Love", "Even When You Sleep" i "No Lies" również notowały w rankingu R&B, osiągając odpowiednio pozycje #14, #34 i #43. "No Lies" osiągnął pozycję #2 na liście Hot Dance Club Play.

Lista utworów

Tytuł / WykonawcaCzas
4:08
4:28
5:26
4:48
6:09
4:58
4:30
4:57
0:28

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
The S.O.S. Band - Sands Of Time1986
Winyl, LP, Europa
Tabu Records
TBU 26863
The S.O.S. Band - Sands Of Time2013
2 x CD, Luksusowa edycja, Reedycja, Europa
Tabu Records
TABU 2020

Opinie

To jest klasyczny R&B. W tamtych czasach, rytm i blues był delikatny i łatwy do słuchania. Na albumie można usłyszeć połączenie soul popu i electro funku, coś wyjątkowego jeszcze w latach 70-tych. Jako ktoś, kto urodził się w 1989 roku (i ledwo co zna stare klasyki), jest to imponujące i uważam, że przewyższa to R&B z końca lat 90-tych i zdecydowanie nieporównywalne z tandetną muzyką radiową prezentowaną dzisiaj.