The Stranglers - In The Night (Album, 1992): oprawa graficzna przedniej okładki
10 [1990]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
About Time [1995]
AlbumStudyjnywrzesień 1992
  • pomiędzy 1991 a 1992 rokiem
  • - Dojo
  • - Sarm West Studios (Londyn, Wielka Brytania)
  • - Jacobs Studios (Farnham, Wielka Brytania)
  • - Metropolis Mastering (Londyn, Wielka Brytania)
  • - Sarm East Studios (Londyn, Wielka Brytania)
  • - Steptoe Recorders
  • - Studio Audio
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 19.00 zł

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Stranglers in the Night to jedenasty studyjny album brytyjskiej formacji The Stranglers i pierwsze wydawnictwo w ich własnej wytwórni Psycho Records wydane jesienią 1992 roku. Materiał został nagrany w latach 1991-92 i zarejestrowany w kilku różnych angielskich studiach, z których niektóre prawdopodobnie należały do zespołu (Steptoe Recorders oraz Studio Audio). Producentem albumu został ponownie Mike Kemp, który współpracował z zespołem nad ich dwoma ostatnimi albumami w latach osiemdziesiątych.

Wraz z ukazaniem się tej płyty rozpoczęła się post-Cornwellowa era The Stranglers MK II, z Paulem Robertsem na wokalu i Johnem Ellisem na gitarze. Zespół powrócił do czystszego, mniej "dopracowanego" brzmienia. Sekcje dęte zostały całkowicie wyeliminowane, a kompozycje są nieco bardziej surowe. Stylistycznie nagrania oscylują pomiędzy balladami takimi jak "Southern Mountains" i "Grand Canyon" po szybkie "Sugar Bullets" i "Brainbox". Północnoamerykańska wersja tego albumu (z białą, a nie ciemnoszarą okładką) zawierała trzy dodatkowe utwory ("Coffee Shop", "Vicious Circles" i "So Uncool"), które w Wielkiej Brytanii były oryginalnie B-side'ami.

Album znalazł się jedynie na brytyjskiej liście przebojów UK Albums Chart we wrześniu 1992 roku, gdzie zanotował #33 miejsce. Singiel "Heaven And Hell" pochodzący z tego wydawnictwa, dotarł do pozycji #46 UK Singles Chart w sierpniu 1992 roku. Kolejny singiel, "Sugar Bullets", nie zanotował już jednak obecności. Był to również pierwszy album, po sukcesach w poprzednich dekadach, który nie zdobył żadnego certyfikatu sprzedaży w Wielkiej Brytanii, a sytuacja ta nie zmieniła się po dziś dzień i do tej pory żadne ich kolejne wydawnictwo studyjne nie osiągnęło na tym rynku co najmniej statusu srebrnej płyty[1].

Album In the Night nie spotkał się ze zbyt pozytywną reakcją krytyków. Jack Rabid z serwisu AllMusic przyznał mu jedynie 1.5 gwiazdki na 5 możliwych i uznał, że po odejściu wokalisty Hugh Cornwella zespół powinien był nawet zmienić nazwę, gdyż już nie byli Stranglersami. W swojej recenzji zauważa, że o ile pozostali, starzy członkowie formacji, jeszcze potrafią wykrzesać z siebie odrobinę stranglersowskich motywów, to już głos Robertsa, w stylu Jima Morrisona, jest po prostu zbyt rozpraszający, a pisanie kompozycji również ucierpiało bez obecności Cornwella[2].

Polscy krytycy również nie byli zbyt przychylni nowemu brzmieniu oraz zapewne wokaliście i, o ile jeszcze w 1992 roku na łamach magazynu Tylko Rock Wiesław Królikowski przyznał albumowi ocenę 3 na 5 gwiazdek, to już w 1999 Grzesiek Kszczotek z tego samego czasopisma ocenił to wydawnictwo tylko na 2 gwiazdki.

Adnotacje

  1. Statystyki wg strony https://www.bpi.co.uk/brit-certified/ na dzień 5 czerwca 2020 roku.
  2. Rabid, Jack: "Stranglers in the Night - The Stranglers | Songs, Reviews, Credits | AllMusic". AllMusic.

Zobacz również

The Stranglers - Feline
Feline
Album, 1982
  1 w magazynie  Zobacz
The Stranglers - Dreamtime
Dreamtime
Album, 1986
The Stranglers - All Live And All Of The Night
All Live And All Of The Night
Album, 1988
  1 za 25.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
The Stranglers - In The Night1992
CD, Niemcy
  1 za 19.00 zł  Kup teraz
China Records
CHI 9030-2
The Stranglers - Stranglers In The Night1992
Kaseta, Francja
Vogue
V 706 385
The Stranglers - In The Night1993
CD, Stany Zjednoczone
Viceroy Music
VIC8007-2

Opinie