The Tubes - Outside Inside (Album, 1983): oprawa graficzna przedniej okładki
The Completion Backward Principle [1981]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Love Bomb [1985]
AlbumStudyjny4 kwietnia 1983
 • w 1982 roku
 • - Record One (Sherman Oaks, Los Angeles, Stany Zjednoczone)
 • - Capitol Studios (Los Angeles, Stany Zjednoczone)
 • - Lion Share Recording Studios (Los Angeles, Stany Zjednoczone)
 • - Different Fur Studios (San Francisco, Stany Zjednoczone)
 • - The Automatt (San Francisco, Stany Zjednoczone)
 • - The Complex (Los Angeles, Stany Zjednoczone)
 • - Davlen Sound Studios (Universal City, Stany Zjednoczone)
 • - Manor Studio, Los Angeles (Los Angeles, Stany Zjednoczone)
 • - Russian Hill Recording (San Francisco, Stany Zjednoczone)
 • - Tubesound
Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 10.00 zł

Informacje o płycie

 2 minuty czytania

Outside Inside to szósty studyjny album amerykańskiego zespołu The Tubes, wydany w 1983 roku przez wytwórnię Capitol Records. Było to drugie wydawnictwo grupy, które ukazało nakładem tej firmy. Materiał powstał w 1982 roku i został zarejestrowany w kilku różnych studiach nagraniowych w Los Angeles i San Francisco. Album został wyprodukowany przez Davida Fostera, współpracującego w latach 80-tych między innymi z formacją Chicago. Na syntezatorze zagrał natomiast Michael Cotten, który za rok pojawi się na albumie Toto, Isolation. Z płyty Outside Inside pochodzi największy radiowy przebój The Tubes, singiel "She's a Beauty".

Różnice w wydaniach

Istnieją dwie różne wersje piosenki "The Monkey Time". W oryginale znalazły się gościnne wokale Marthy Davis z formacji The Motels. W kolejnych wydaniach zastąpiono śpiew Davis wokalami w wykonaniu Michele Gray. Gray była jedną z głównych tancerek The Tubes w latach 1983-1985, a później poślubiła wieloletniego współpracownika Todda Rundgrena. Wersja "The Monkey Time" ze śpiewem Gray została również użyta w wydaniu na CD od wytwórni Capitol.

Zmiany na okładce

Również przednia okładka albumu uległa zmianie na późniejszych wydaniach. Pierwsze oryginalne amerykańskie egzemplarze na winylu używały wytłoczonych napisów na przodzie, stylizowanych na tablicę Snellena (używanej do badania wzroku). To sprawiło, że białe tłoczone litery na białym tle były trudne do odczytania. Późniejsza wersja okładki miała już wydrukowane informacje o wykonawcy i tytule w kolorze czerwonym i niebieskim.

W 2012 roku Iconclassic ponownie wydało album z oryginalną wersją nagrania "The Monkey Time" oraz okładką. W reedycji znalazły się również bonusowe utwory, w tym B-side'y, które nigdy wcześniej nie ukazały się na CD. Płyta została zremasterowana przez Vica Anesiniego i zawierała obszerne notatki oraz komentarze członków zespołu.

Odbiór krytyczny

Dave Connolly z serwisu AllMusic wysoko ocenił album Outside Inside przyznając mu 4 na 5 gwiazdek. W swojej retrospektywnej recenzji stwierdził:

Outside Inside to zdecydowanie płyta na imprezę, co jest w porządku, poza tym, że Tubes nigdy nie byli imprezowym zespołem (w końcu ich najbardziej przyjazny dla radia dotychczasowy album, The Completion Backward Principle, był wciąż dość mroczny). Zmiana kierunku prawdopodobnie zraziła starych fanów, ale i wyraźnie przyciągnęła nowych (płyta znalazła się USA w Top 20). Jeśli spodobały ci się ich hity z lat 80. (np. "Talk to You Later", "She's a Beauty"), to jest to album, który musisz posiadać.[1]
Adnotacje

 1. Connolly, Dave: "Outside Inside - The Tubes Review". AllMusic.com.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
The Tubes - Outside Inside1983
Winyl, LP, Stany Zjednoczone
Capitol Records
ST-12260
The Tubes - Outside Inside
CD, Stany Zjednoczone
  1 za 10.00 zł  Kup teraz
Capitol Records
CDP 7 48453 2

Opinie