The Waterboys - This Is The Sea (Album, 1985): oprawa graficzna przedniej okładki
   A Pagan Place [1984]
   Dyskografia
   Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
   Fisherman's Blues [1988]

   Statystyki ocen profesjonalnych krytyków

   9
   Ocena 9 / 10

   Najwyższa
   9
   Najniższa
   9
   Na podstawie 2 recenzji krytyków
   Zobacz oceny krytyków

   Informacje o płycie

   This Is the Sea jest trzecim albumem The Waterboys i ostatnim z okresu ich "Wielkiej Muzyki". Uznawany przez krytyków za najlepszy album ich wczesnych rockowych brzmień, określany jako "epicki" i "definiujący moment", był pierwszym wydawnictwem Waterboys, który wszedł na brytyjskie listy przebojów, osiągając najwyższe miejsce #37. Steve Wickham ma na albumie Waterboys swój debiut, grając na skrzypcach w "The Pan Within", a następnie dołącza do zespołu, pojawiając się na teledysku "The Whole of the Moon". This Is the Sea to ostatnia płyta z wkładem Karla Wallingera, który opuścił grupę, by stworzyć swój własny zespół, World Party.

   Mike Scott, główny autor piosenek i lider The Waterboys, opisuje This Is the Sea jako "płytę, na której osiągnąłem wszystkie moje młodzieńcze ambicje muzyczne", "ostatni, w pełni zrealizowany wyraz wczesnego brzmienia Waterboys", pod wpływem The Velvet Underground, Astral WeeksVan Morrisona i Steve'a Reicha. Jeśli chodzi o koniec okresu "Big Music", to po ukończeniu albumu Scott stwierdził, że "skończyłem z tego rodzaju muzyką, aby osiągnąć to, co starałem się osiągnąć z tym albumem". Nie musiałem już dłużej robić tej przesadnie brzmiącej muzyki".

   Płyta została nagrana między marcem a lipcem 1985 roku i wydana w październiku. Wersja zremasterowana i rozszerzona została wydana w 2004 roku. This Is the Sea zawiera najlepiej sprzedający się singiel Waterboys, utwór "The Whole of the Moon". Okładka albumu jest zdjęciem wykonanym przez Lynn Goldsmith.

   We współczesnej recenzji magazynu Rolling Stone Parke Puterbaugh napisał: "Mike Scott jest bardziej poetą niż autorem piosenek, jednak w ramach swoich ograniczeń tworzy dzieła tak urzekające, że nie ma zbyt wielu konkurentów wśród swoich muzycznych rówieśników".

   Zobacz również

   The Waterboys - The Waterboys
   The Waterboys
   Album, 1983
     1 za 55.00 zł  Kup teraz
   The Waterboys - Dream Harder
   Dream Harder
   Album, 1993
   The Waterboys - A Pagan Place
   A Pagan Place
   Album, 1984

   Lista utworów

   Tytuł / WykonawcaCzas
   6:41
   4:56
   1:46
   6:09
   2:44
   5:30
   4:15
   3:35
   6:28

   Góra