Posiadamy w sprzedaży   1  egzemplarz  tej płyty za 19.00 zł

Informacje o płycie

 1 minuta czytania

Falco Meets Amadeus to musical, którego premiera odbyła się w 2000 roku w Theater des Westens w Berlinie, w inscenizacji Elmara Ottenthala. Autorem scenariusza jest Burkhard Driest, muzykę napisali Johnny Bertl i Manfred Schweng, a oryginalne piosenki Falco są autorstwa Roba i Ferdiego Bollandów oraz Falco.

Musical opowiada o dwóch wyjątkowych postaciach w historii muzyki, a mianowicie o Falco i Wolfgangu Amadeuszu Mozarcie. Mozart i Falco byli wielkimi geniuszami, którzy pracowali aż do samozniszczenia. Falco nie jest wielką gwiazdą, ale postacią inscenizowaną - Mozart jest w musicalu przedstawiony jako pokrewny geniusz muzyczny. Musical zagląda za kulisy show-biznesu, który ma nie tylko swoje dobre strony (głośne występy), ale też i te mroczne. Co więcej, historia ta w dużej mierze opiera się na motywach klasycznej opowieści o Fauście (pakt z diabłem, upadła dziewczyna itp.).

Falco Meets Amadeus to hołd dla jednego z najbardziej ekstrawertycznych tytanów popu lat 80-tych, który chciał wszystkiego i nigdy nie miał dość. Żył pełnią życia i zapłacił za to najwyższą cenę. Niezwykle emocjonalne widowisko muzyczne, które daje głęboki wgląd w życie wewnętrzne legendy popu Falco i skupia się na super przebojach najbardziej utytułowanego austriackiego interpretatora muzyki pop XX wieku. "Der Kommissar", "Rock Me Amadeus", "Jeanny", "The Sound of Musik", "Out of the Dark" i inne. Fani Falco nie przegapią żadnego ze swoich ulubionych utworów.

Wystawiony po raz pierwszy w Berlinie w 2000 roku Falco Meets Amadeus z rewelacyjnym Axelem Herrigiem jako Falco szybko osiągnął status kultowego. Potem nastąpiły liczne występy przed entuzjastyczną publicznością w Niemczech i Austrii. Od czasu premiery niemiecki musical, który odniósł największy sukces ostatnich lat, obejrzało w sumie prawie 1 milion widzów.

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Theater Des Westens - Fma Falco Meets Amadeus2000
CD, Niemcy
  1 za 19.00 zł  Kup teraz
EV.L&P
-