Thompson Twins - Into The Gap (Album, 1984): oprawa graficzna przedniej okładki
Quick Step & Side Kick [1983]
Dyskografia
Zmień płytę na poprzednią lub kolejną w dyskografii artysty
Here's to Future Days [1985]
AlbumStudyjny17 lutego 1984
  • - Compass Point Studios (Nassau, Bahamy)
Obecnie posiadamy w magazynie   1  egzemplarz  tej płyty przygotowawany do sprzedania

Informacje o płycie

 3 minuty czytania

Into the Gap jest czwartym studyjnym albumem brytyjskiej grupy Thompson Twins. Album został wydany na całym świecie 17 lutego 1984 roku przez wytwórnię Arista Records. Płyta została nagrana w 1983 roku w Compass Point Studios, w Nassau na Bahamach i po raz kolejny wyprodukowana przez Alexa Sadkina, który był producentem poprzedniego wydawnictwa zespołu.

Niezależnie od mieszanych reakcji krytyków, Into the Gap stał się najbardziej komercyjnie udanym albumem zespołu, osiągając szczyt na brytyjskiej liście przebojów UK Albums Chart (przez 3 tygodnie) i plasując się na dziesiątej pozycji na amerykańskim Billboardzie 200. Utwory "Hold Me Now", "Doctor! Doctor!", "You Take Me Up", oraz "Sister of Mercy" zostały wydane w Wielkiej Brytanii jako single i stworzono do nich teledyski. Trzy z czterech singli, które ukazały się w Wielkiej Brytanii, znalazły się w pierwszej piątce, a czwarta przegrała z pierwszą dziesiątką. W niektórych innych krajach utwór "The Gap" również ukazał się jako singiel, ale nie zrobiono dla niego żadnego teledysku. Według RIAA, płyta sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy w USA, a w Wielkiej Brytanii w ponad 600.000 i otrzymała na obu rynkach status platynowej. Płyta była jedną z najlepiej sprzedających się w tym roku i osiągnęła sprzedaż pięciu milionów egzemplarzy na całym świecie. Zespół rozpoczął również w tym roku światową trasę koncertową promującą album.

W marcu 2008, Into the Gap został wznowiony jako rozbudowany 2-płytowy set od wytwórni Edsel Records. Zawierał on bonusowe remiksy kasetowe, które pierwotnie pojawiły się na oryginalnej wersji kasetowej albumu w 1984 roku, a także drugą płytę, która zawiera większość 12-calowych wersji singli i stron B, z których niektóre pojawiają się po raz pierwszy na płycie CD.

Odbiór krytyczny

Pisząc 16 lutego 1984 roku w magazynie Smash Hits, Dave Rimmer przyznał albumowi 2,5 na 10 punktów, komentując, że ten zawierał "kilka piosenek z pustymi słowami i plądrującymi melodiami, śpiewanymi w mgnieniu oka i zawieszonymi razem z fałszywymi sentymentami. Sukces strasznych bliźniaków to zwykły triumf nagiej ambicji nad talentem". W swoim przewodniku konsumenckim dla The Village Voice, Robert Christgau podziwiał utwór "Hold Me Now" i dał albumowi "B-", ale skomentował, że "nic innego na płycie nie porusza mocniej serca, chociaż album może pozostać zapamiętany poprzez specyficzną chinoiserie ("chińszczyznę"), która otwiera drugą stronę płyty". Magazyn NME nazwał zaś album "najbardziej kiczowatym programem masowej glutaminacji monosodowej mózgu 1984 roku".

W najnowszej jednak recenzji z serwisu AllMusic, recenzent Jose F. Promis przyznał albumowi cztery z pięciu gwiazdek i napisał, że "prawie każdy utwór na tym zestawie różnił się od pozostałych, a każdy z nich zabierał słuchacza w inną muzyczną podróż" dodając, że "[Thompson Twins] byli cichymi wizjonerami, łączącymi inteligentne teksty, wschodnią wrażliwość i new wave pop, aby stworzyć całkowicie wyjątkowe i niezapomniane wrażenia słuchowe i album, który zalicza się do najbardziej unikalnych w latach 80-tych".

Zobacz również

Thompson Twins - Doctor! Doctor!
Doctor! Doctor!
Singiel, 1984
  2 od 12.00 zł  Kup teraz
Thompson Twins - Hold Me Now
Hold Me Now
Singiel, 1983
  1 za 5.00 zł  Kup teraz
Thompson Twins - Come Inside
Come Inside
Singiel, 1991
  1 za 19.00 zł  Kup teraz

Wydania

RokTytuł / Format / KrajWytwórnia / Katalog #
Thompson Twins - Into The Gap1984
Winyl, LP, Europa
Arista
205 971
Thompson Twins - Into The Gap1984
Winyl, LP, Wielka Brytania
  1 w przygotowaniu Zobacz
Arista
205 971
Thompson Twins - Into the Gap2008
2 CD, Deluxe 2 CD Edition, Wielka Brytania
Edsel Records
EDSD 2009

Certyfikaty i sprzedaż

Kraj / RegionSprzedażCertyfikat
  Kanada200,000  2 x Platynowa płyta
  Wielka Brytania600,000  2 x Platynowa płyta
  Stany Zjednoczone1,000,000  Platynowa płyta