Posiadamy w sprzedaży 1  egzemplarz  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie 12 zł.

Dyskografia:1Albumy:0
Współtwórca:0Single:1
Pojawia się:2Kompilacje:2

WinyleCDKasety
210

W sumie 3 egzemplarze
Ceny: od 12 zł do 39 zł
 • Data / miejsce założenia
  1980 w Liverpool, Anglia
 • Aktywny przez
  41 lat
 • Lata aktywności
  1980 - 2010

Profil artysty

 3 minuty czytania

A Flock Of Seagulls to angielska grupa New Wave, New Romantic, która rozpoczęła karierę we wczesnych latach 80. W roku 1980 Mike Score (klawisze, wokale), jego brat Ali Score (maszyna perkusyjna, śpiew), Frank Maudsley (bas) oraz Paul Reynolds (gitara) stworzyli zespół, którego początki związane były z ich rodzinnym miastem Liverpoolem w Wielkiej Brytanii. Rozpoczynali od prostej gry twardego popu opartego na stałym rytmie uderzeń perkusji, co było charakterystyczne dla wielu ówcześnie formujących się grup, nie tylko w Anglii. Ich pierwszy singiel, debiutanckie nagranie "Telecommunication" było płytkim, twardym new wave-pop-beatowym utworem, bardzo przypominającym wczesne poczynania zespołu New Order. Utwór ten nie odniósł większego sukcesu na ich rodzimym rynku, zaś w Stanach Zjednoczonych zbierał liczne pochwały. Singiel ten utorował im więc drogę do sukcesu powodując, że przez kolejne 6 miesięcy starali się zjednać sobie publikę poprzez tworzenie muzyki, która podpasowałaby pod niezbyt wymagające, amerykańskie gusta i umocniłaby ich pozycję na tym rynku fonograficznym.

Wraz z debiutanckim, tytułowym albumem wyrosły także dwa hity: "Space Age Love Song" i utwór, z którym kojarzony jest zespół, szczególnie w Ameryce, czyli "I Ran". Teledysk towarzyszący temu nagraniu także posiada utarty stereotyp opinii, a poprzez swoją inność, pewną ekstrawagancję, sposób wykonania, a przede wszystkim niespotykany wcześniej pomysł realizacji wpisał się w karty muzycznej historii i raczej pamięć o nim tak łatwo nie przeminie. Wokalista Score z charakterystyczną dla siebie fryzurą (opuszczone na czoło włosy), zamyślone spojrzenie, pokój, w którym przebywa, cały wyścielony aluminiową folią, w której dostrzec można odbicia kamer to najbardziej charakterystyczne dla tego teledysku, niespotykane wcześniej pomysły i rozwiązania.

Zespół był początkowo krytykowany przez Anglików za zbytnią chęć stania się amerykańską gwiazdą pop, lecz i ci zmienili swoją opinię na ich temat po wydaniu drugiego albumu o wdzięcznym tytule Listen z singlem "Wishing (If I Had a Photograph of You)", który uplasował się w pierwszej dziesiątce na brytyjskiej liście przebojów. Utwór jest niezwykle dynamiczny i wykonany w podobnym stylu jak chociażby "Wouldn't It Be Good" - Nik'a Kershaw'a, czy "One of Our Submarines" - Thomas'a Dolby, piosenki, które podnoszą na nogi i dodają ochoty do życia po dzień dzisiejszy.

Mimo że album Listen, wydany w 1983 roku, zawierał sporą dawkę dobrej muzyki, nie był w stanie zdobyć aż tak wielkiej popularności jak płyta poprzednia. Paul Reynolds opuścił zespół po wydaniu albumu The Story Of A Young Heart w roku 1984. Album ten, a także następny Dream Come True z roku 1986 (nagrany już jako trio) stały się powolną drogą upadku grupy i w następstwie niepowodzeń zespół się rozpada.

Score formuje nową wersję zespołu w 1989 roku, która odbywa tourne po Stanach Zjednoczonych i wydaje singiel "Magic". Niestety drogi ich znowu się rozchodzą i dopiero w 1995 roku ponownie pojawiają się na scenie muzycznej i wydają album The Light At The End Of The World.

W 2018 czterech oryginalnych członków grupy ponownie się jednoczy i nagrywa koncert wraz z praską orkiestrą symfoniczną.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini
RokTytułWytwórniaOcena
Albumy studyjne
A Flock of Seagulls - A Flock of Seagulls1982
Jive
+ 2 więcej
4.47 / 18 głosów / głos
A Flock of Seagulls - Listen1983
Beehive Trading Ltd.
+ 2 więcej
3.70 / 15 głosów / głos
A Flock Of Seagulls - The Story Of A Young Heart1984
Jive
+ 2 więcej
3.89 / 9 głosów / głos
A Flock Of Seagulls - Dream Come True1986
Jive
+ 3 więcej
3.97 / 16 głosów / głos
A Flock of Seagulls - The Light at the End of the World1995
Big Shot Records
Single i EP
A Flock Of Seagulls - Telecommunication1981
Jive
A Flock of Seagulls - Modern Love Is Automatic1981
Jive
A Flock Of Seagulls - I Ran1982
Jive
3.96 / 12 głosów / głos
  1 za 12 zł  Kup teraz
A Flock Of Seagulls - Wishing (If I Had A Photograph Of You)1982
Jive
+ 1 więcej
4.91 / 17 głosów / głos
A Flock Of Seagulls - Space Age Love Song1982
Jive
A Flock Of Seagulls - Transfer Affection1983
Jive
A Flock Of Seagulls - (It's Not Me) Talking1983
Jive
3.83 / 12 głosów / głos
A Flock of Seagulls - Nightmares1983
Jive
A Flock of Seagulls - The More You Live, the More You Love1984
Jive
A Flock Of Seagulls - Who's That Girl (She's Got It)1985
Tonpress
+ 1 więcej
3.54 / 12 głosów / głos
A Flock of Seagulls - Heartbeat Like a Drum1986
Jive
A Flock Of Seagulls - Magic1989
GNP Crescendo
A Flock Of Seagulls - Burnin' Up1995
Big Shot Records
Kompilacje
A Flock Of Seagulls - The Best Of A Flock Of Seagulls1986
Jive
+ 1 więcej
4.13 / 4 głosów / głos
A Flock of Seagulls - Greatest Hits Remixed1999
CD Kompilacja, Stany Zjednoczone
Cleopatra