Posiadamy w sprzedaży 4  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 15 zł do 29 zł.

Dyskografia:4Albumy:2
Współtwórca:0Single:2
Pojawia się:0Kompilacje:0

WinyleCDKasety
220

W sumie 4 egzemplarze
Ceny: od 15 zł do 29 zł
 • Data / miejsce urodzenia
  14 maja 1960 w Croydon, Londyn, Anglia, Wielka Brytania
 • Prawdziwe imię
  Anne Charlotte Clark
 • Aktualny wiek
  61 lat
 • Płeć
  Kobieta
 • Lata aktywności
  1980 - 2010

Profil artysty

 1 minuta czytania

Anne Charlotte Clark (ur. 14 maja 1960 r., Croydon, Londyn, Anglia) jest angielską poetką i muzykiem elektronicznym. Jej pierwszy album, The Sitting Room, ukazał się w 1982 roku i od tego czasu wydała kilkanaście albumów. Jej praca nad poezją z eksperymentalnymi muzykami zajmuje region ograniczony mniej więcej elektroniką, tańcem (techno ma zastosowanie sporadycznie) i być może awangardowymi gatunkami, o zróżnicowanych stylach.

Clark jest głównie artystką słowną. Wiele jej tekstów krytycznie odnosi się do niedoskonałości człowieczeństwa, życia codziennego i polityki. Szczególnie we wczesnych pracach stworzyła ponurą, melancholijną atmosferę graniczącą z weltschmerzem (niem. ból świata). Uznawana jest za jedną z pionierek w gatunku muzyki ze słowem mówionym, a także za bardzo ubóstwianą przez przedstawicieli techno-popu i muzyki new wave, szczególnie w całej Europie.

W 1982 roku Anne Clark wydała swoją pierwszą płytę The Sitting Room z utworami napisanymi przez nią samą, która znalazła się na 11 miejscu na na Top 100 Albums z 1983 roku. Na kolejnych płytach Clark skorzystała ze znajomości w branży: klawiszowiec David Harrow wziął udział w tworzeniu jej płyt jako współautor i producent. Utwory stworzone przez ten zespół, takie jak "Sleeper in Metropolis", "Our Darkness" i "Wallies", od tego czasu uważane są za kamienie milowe lat 80. i 90. W 1985 roku Clark wydała album Pressure Points. Powstał we współpracy z Johnem Foxxem, który napisał muzykę i zagrał w pierwszych pięciu utworach. Album zawiera utwór "Heaven", który został uznany za umiarkowanie udany przebój w całej Europie. Utwór mógł być nawet hitem na skalę światową, ale harmonogram promocji singla, a następnie albumu, doprowadził do tego, że by nie był tak udany, mimo swego potencjału.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini