Posiadamy w sprzedaży 2  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 19 zł do 29 zł. W przygotowaniu znajdują się również 2  egzemplarze z 2 różnych płyt tego artysty (oznaczone ikoną tarczy zegara ).
W profilu takiej płyty możesz wysłać do nas zapytanie o dostępność przygotowywanego egzemplarza.

Dyskografia:2Albumy:1
Współtwórca:0Single:0
Pojawia się:0Kompilacje:1

WinyleCDKasety
200

W sumie 2 egzemplarze
Ceny: od 19 zł do 29 zł
 • Data / miejsce założenia
  1966 w Oldham, Greater Manchester, Wielka Brytania
 • Aktywny przez
  55 lat
 • Lata aktywności
  1960 - 2010
 • Bombadil

Profil artysty

 1 minuta czytania

Barclay James Harvest to angielski zespół wykonujący muzykę w duchu rocka progresywnego, założony w Oldham, we wrześniu 1966 roku przez basistę/wokalistę Lesa Holroyda (ur. 1948), gitarzystę/wokalistę Johna Leesa (ur. 1947), perkusistę Mela Pritcharda (1948-2004) i klawiszowca/wokalistę Stuarta "Woolly" Wolstenholme'a (1947-2010).

Po podpisaniu kontraktu na wydanie jednego singla w brytyjskiej wytwórni Parlophone na początku 1968 roku, przenieśli się do bardziej progresywnie zorientowanej Harvest. W niej pozostali przez kolejne sześć lat i wydali swoje pierwsze cztery albumy. W 1974 przenieśli się natomiast do Polydor i w niej kontynuowali swoją muzyczną karierę, wydając łącznie 17 albumów studyjnych.

Nazwa zespołu, według The International Barclay James Harvest Fan Club, nie oznacza nic szczególnego. Po wyczerpaniu innych możliwości, każdy z członków zespołu napisał pojedyncze słowa na kartkach papieru, które były wyciągane z kapelusza jeden po drugim. Wszystkie zostały odrzucone, dopóki nie pozostały tylko trzy: James, to facet, który śpiewał z zespołem, Harvest, bo mieszkali w gospodarstwie rolnym (a słowo oznacza żniwa/zbiory), i Barclay po banku Barclays, bo dążyli do zarobienia kupy pieniędzy. Słowa zostały następnie przeorganizowane, aby uzyskać najlepiej brzmiącą nazwę - "Barclay James Harvest"[1].

Adnotacje

 1. "What does the name "Barclay James Harvest" mean?". The International Barclay James Harvest Fan Club website.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini