Posiadamy w sprzedaży 3  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 5 zł do 19 zł.

Dyskografia:3Albumy:1
Współtwórca:0Single:1
Pojawia się:2Kompilacje:3

WinyleCDKasety
320

W sumie 5 egzemplarzy
Ceny: od 5 zł do 39 zł
 • Data / miejsce założenia
  czerwiec 1981 w Dunfermline, Szkocja
 • Aktywny przez
  40 lat
 • Lata aktywności
  1980 - 2010

Profil artysty

 2 minuty czytania

Big Country to szkocki zespół rockowy założony w Dunfermline, Fife, w 1981 roku. Szczyt popularności zespołu przypadł na początek do połowy lat 80-tych, choć przez wiele lat po nim utrzymał się jego kultowy charakter. Muzyka zespołu zawierała szkocki folklor i styl muzyki wojennej, a zespół zaprojektował swoje gitarowe brzmienie, aby przywołać brzmienie dudy, skrzypiec i innych tradycyjnych instrumentów ludowych.

Dyskografia Big Country składa się z dziewięciu albumów studyjnych, osiemnastu albumów koncertowych, dwudziestu pięciu albumów kompilacyjnych, jednej rozszerzonej EP-ki oraz dwudziestu dziewięciu singli wydanych na przestrzeni lat przez cztery różne wytwórnie.

Utworzony przez Stuarta Adamsona po upadku grupy Skids, klasyczny skład zespołu: Adamson (wokal/gitara), Bruce Watson (gitara), Tony Butler (bas) i Mark Brzezicki (perkusja) odniósł sukces krytyczny i komercyjny w latach 80-tych. Po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Mercury Records, debiutancki album Big Country The Crossing, wydany w 1983 roku, zajął trzecie miejsce na brytyjskiej liście przebojów UK Album Chart, a kolejne albumy Steeltown (1984), The Seer (1986) i Peace in Our Time (1988) znalazły się w pierwszej dziesiątce. Do czasu wydania piątego albumu zespołu, No Place Like Home (1991), ich komercyjny sukces zaczął słabnąć i wydali trzy kolejne albumy między 1993 a 1999 rokiem, zanim samobójstwo Adamsona w 2001 roku doprowadziło do rozpadu zespołu.

W 2007 roku Butler, Watson i Brzezicki obchodzili dwudziestopięciolecie istnienia Big Country, reformując się na brytyjską trasę koncertową, która miała miejsce ponownie w 2010 roku, tym razem z udziałem Mike'a Petersa, który dołączył do zespołu w celu pełnienia obowiązków wokalnych. W 2011 roku ukazał się nowy singiel, pierwsza od jedenastu lat nowa muzyka zespołu, zanim Butler odszedł na emeryturę w 2012 roku. W 2013 roku w składzie Watson, Brzezicki, Peters, do którego dołączyli Derek Forbes (bas) i syn Watsona Jamie (gitara), ukazał się nowy album The Journey.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini