Obecnie w sklepie nie ma w sprzedaży żadnego egzemplarza z dyskografii własnej tego wykonawcy, ale posiadamy  2  egzemplarze  gdzie się pojawia on lub jego nagranie.

Dyskografia:0Albumy:0
Współtwórca:0Single:0
Pojawia się:2Kompilacje:2

WinyleCDKasety
020

W sumie 2 egzemplarze
Ceny: od 9 zł
 • Data / miejsce urodzenia
  2 grudnia 1981 w McComb, Mississippi, Stany Zjednoczone
 • Prawdziwe imię
  Britney Jean Spears
 • Aktualny wiek
  39 lat
 • Płeć
  Kobieta
 • Lata aktywności
  1990 - 2020
 • All Star Tribute
 • Mona Lisa

Profil artysty

 5 minut czytania

Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981 r.) jest amerykańską piosenkarką, autorką tekstów, tancerką i aktorką. Przypisuje się jej wpływ na odrodzenie teen popu w późnych latach 90. i wczesnych 2000, za co jest określana jako "Księżniczka Popu". Po występach w produkcjach scenicznych i serialach telewizyjnych, Spears podpisała kontrakt z wytwórnią Jive Records w 1997 roku w wieku 15 lat. Jej dwa pierwsze albumy studyjne, które uzyskały status diamentowej płyty w USA, ...Baby One More Time (1999) i Oops!... I Did It Again (2000) były globalnymi sukcesami i stały się dwoma z najlepiej sprzedających się albumów wszech czasów, wraz z uczynieniem jej najlepiej sprzedającą się nastoletnią artystką wszech czasów. Utwór tytułowy pochodzący z pierwszego z nich, został uznany za najlepszy debiutancki singiel wszech czasów przez magazyn Rolling Stone w 2020 roku, a drugi album utrzymał 15-letni rekord najszybciej sprzedającego się krążka, w wykonaniu kobiety w Stanach Zjednoczonych z pierwszym tygodniem sprzedaży ponad 1.3 miliona egzemplarzy.

Spears przyjęła bardziej dojrzałe i prowokacyjne tematy i estetykę na swoje kolejne dwa albumy studyjne, Britney (2001) i In the Zone (2003) oraz zadebiutowała w filmie fabularnym w roli głównej w Crossroads (pol. Crossroads - Dogonić marzenia) (2002). Została producentem wykonawczym jej piątego albumu studyjnego Blackout (2007), który jest często określany przez krytyków jako jej najlepsze dzieło. Ze względu na serię nagłośnionych problemów osobistych, promocja albumu była ograniczona, a ona sama została później mimowolnie umieszczona pod kuratelą. Od tego czasu wydała podbijające listy przebojów albumy Circus (2008) i Femme Fatale (2011), z których ten drugi stał się jej najbardziej udaną erą singli na amerykańskich listach przebojów. Rozpoczęła czteroletnią rezydenturę koncertową, Britney - Piece of Me, w Planet Hollywood Resort & Casino w Las Vegas, aby promować swoje kolejne dwa albumy Britney Jean (2013) i Glory (2016). Od 2019 roku Spears jest zaangażowana w spór prawny dotyczący jej kurateli.

Spears zdobyła sześć albumów numer jeden na liście Billboard 200. Ma również cztery solowe single numer jeden na amerykańskiej liście Billboard Hot 100: "...Baby One More Time", "Womanizer", "3", oraz "Hold It Against Me". Pojawiła się także na remiksie singla "S&M" Rihanny, który również znalazł się na szczycie listy przebojów Billboard. Inne single, "Oops!.... I Did It Again", "Toxic" oraz "Scream & Shout" znalazły się na szczytach list przebojów w większości krajów. Z "3" w 2009 roku i "Hold It Against Me" w 2011 roku, stała się drugą artystką po Mariah Carey w historii Hot 100, która zadebiutowała na pierwszym miejscu z dwoma lub więcej piosenkami. Mocno choreograficzna wideografia Spears jest uważana za główny punkt sukcesu jej kariery, za którą została nagrodzona nagrodą Michael Jackson Video Vanguard Award. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień, w tym Grammy Award; trzynaście Rekordów Guinnessa; sześć MTV Video Music Awards; siedem Billboard Music Awards, w tym Millennium Award; inauguracyjną Radio Disney Icon Award; i gwiazdę na Hollywood Walk of Fame.

Uznawana za ikonę popu, Spears sprzedała ponad 100 milionów płyt na całym świecie, w tym ponad 70 milionów wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, co czyni ją jedną z najlepiej sprzedających się artystów muzycznych na świecie[1]. Została sklasyfikowana przez Billboard jako ósma największa artystka dekady 2000[2]. W Stanach Zjednoczonych jest czwartą najlepiej sprzedającą się artystką żeńskich albumów ery Nielsen SoundScan[3], a także najlepiej sprzedającą się artystką w tych samych kryteria dekady 2000[4]. W 2004 roku, Spears uruchomiła markę perfum z Elizabeth Arden, Inc, a jej sprzedaż przekroczyła 1.5 miliarda dolarów w 2012 roku[5]. Magazyn Forbes podał Spears jako najlepiej opłacaną kobietę muzyka w 2002 i 2012 roku[6]. Była ona również na szczycie listy najczęściej wyszukiwanych celebrytów siedem razy w ciągu 12 lat, rekord od początku istnienia Internetu[7].

Adnotacje

 1. "Ask Billboard: Britney Spears' Career Album & Song Sales, on the 20th Anniversary of '...Baby One More Time' LIST". Billboard.
 2. "Artists of the Decade". Billboard (2010).
 3. "Ask Billboard: Britney Spears's Career Sales". Billboard.
 4. "Nielsen SoundScan 2009 End Decade Report (Page 7)". Nielsen Soundscan.
 5. "Britney Spears 'X Factor' Deal: By The Numbers". MTV (Październik 5, 2012).
 6. "Britney Spears Is The Highest-Paid Woman in Music For 2012; Full List". International Business Times.
 7. "Most-Searched Celebrities Of The Past 12 Years: Britney Spears Dominates List". Huffington Post.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini