Posiadamy w sprzedaży 4  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 12 zł do 25 zł.

Dyskografia:4Albumy:7
Współtwórca:7Single:1
Pojawia się:5Kompilacje:8

WinyleCDKasety
4111

W sumie 16 egzemplarzy
Ceny: od 7 zł do 29 zł
 • Data / miejsce urodzenia
  26 września 1945 w Washington, Tyne and Wear, Anglia
 • Aktualny wiek
  76 lat
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lata aktywności
  1970 - 2010

Profil artysty

 1 minuta czytania

Bryan Ferry (ur. 26 września 1945 r.) jest angielskim piosenkarzem i autorem tekstów. Jego głos został opisany jako "eleganckie, uwodzicielskie nucenie". Stworzył również charakterystyczny wizerunek i styl krawiecki. Według magazynu The Independent, Ferry i współczesny mu David Bowie, wywarli wpływ na pokolenie, zarówno pod względem muzyki, jak i wyglądu. Peter York określił Ferry'ego jako "obiekt sztuki", który "powinien wisieć w Tate" (galeria w Wielkiej Brytanii).

Ferry zyskał sławę jako główny wokalista i autor tekstów piosenek z glam art rockowym zespołem Roxy Music, osiągając trzy albumy numer 1 i 10 singli w pierwszej dziesiątce w Wielkiej Brytanii w latach 1972-1982. Wśród ważniejszych singli warto wyróżnić "Virginia Plain", "Street Life", "Love is the Drug", "Dance Away", "Angel Eyes", "Over You", "Oh Yeah", "Jealous Guy", "Avalon" i "More Than This".

Ferry rozpoczął karierę solową w 1973 roku, będąc jeszcze członkiem Roxy Music. Jego pierwsze solowe przeboje to "A Hard Rain's a-Gonna Fall", "Let's Stick Together" i "This Is Tomorrow". Ferry rozwiązał Roxy Music po wydaniu najlepiej sprzedającego się albumu Avalon w 1982 roku, aby skoncentrować się na swojej solowej karierze, wydając kolejne single, takie jak "Slave to Love" i "Don't Stop the Dance" oraz album numer jeden w Wielkiej Brytanii Boys and Girls w 1985 roku. Szacuje się, że Bryan Ferry jako solista i członek Roxy Music sprzedał ponad 30 milionów płyt na całym świecie. W 2019 roku artysta został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame jako członek Roxy Music.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini