Posiadamy w sprzedaży 7  egzemplarzy  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 5 zł do 29 zł.

Dyskografia:7Albumy:1
Współtwórca:0Single:6
Pojawia się:3Kompilacje:3

WinyleCDKasety
091

W sumie 10 egzemplarzy
Ceny: od 5 zł do 29 zł
  • Data / miejsce założenia
    1995 w Niemcy
  • Aktywny przez
    27 lat

Profil artysty

 3 minuty czytania

Captain Jack to niemiecki zespół Eurodance i zastrzeżony znak towarowy producenta z Wiesbaden Udo Niebergalla. Projekt powstał w Darmstadt w Niemczech w 1995 i odnosił największe sukcesy głównie w Europie (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Holandia, Belgia, Polska, Skandynawia), a przede wszystkim w Japonii, dlatego też wiele utworów i płyt zostało wydanych tylko tam. W sumie na całym świecie sprzedano ponad siedem milionów egzemplarzy ich płyt i ponad 35 milionów kompilacji z tytułami z udziałem Kapitana Jacka.

Pierwotnymi frontmanami byli wokalistka Liza da Costa i kapitan Durban (Sharky). W grudniu 1995 roku grupę opuścił Durban, a jego miejsce zajął Francisco Gutierrez (Franky Gee). Następnie ukazały się dwa albumy The Mission i Operation Dance. Po ich wydaniu Liza Da Costa rozpoczęła karierę solową. Była liderką zespołu jazzowego Hotel Bossa Nova. Jej następczynią została filipińska piosenkarka Maloy (Maria Lucia Lozanes), którą można było usłyszeć na albumie The Captain's Revenge. Illi Love towarzyszyła następnie projektowi przez ponad pięć lat.

Z powodu śmierci frontmana Franky'ego Gee 22 października 2005 roku, udana kontynuacja działalności wydawała się mało prawdopodobna, jednak latem 2008 roku został zaprezentowany nowy skład zespołu. Frontmanem był od tej pory Bruce Lacy, wokalistka Laura Martin (uczestniczka czwartego sezonu Deutschland sucht den Superstar i pierwszego sezonu The Voice of Germany) zastąpiła swoje poprzedniczki Sunny i Jamie Lee. W 2008 roku ukazał się singiel "Turkish Bazar" oraz album Captain Jack Is Back. Nowe utwory odeszły od imprezowego brzmienia czy parkietowych beatów w stronę black, reggae i rapu. W 2011 roku ukazał się album Back to the Dancefloor, na którym znalazły się zarówno DJ-skie remiksy starych singli, jak i nowe kompozycje.

Muzyka Captain Jack była stylizowana na formę treningu wojskowego zmieszanego z Europopem i taneczną muzyką pop. Muzycznie byli pod wpływem gatunku eurodance, który był popularny w Europie, Oceanii i Ameryce Południowej w latach 90-tych. Styl eurodance był muzyką taneczną, w której wokalistka i raper podążali za tradycyjną strukturą wersów i refrenów. Captain Jack są najbardziej znani z takich tanecznych utworów jak "Captain Jack", "Drill Instructor" czy "Little Boy". Chociaż stworzyli również wolniejsze utwory, takie jak "Back Home", "7 Days" i "I Feel", które odbiegają od gatunku europopu. Na ich wczesnych albumach można znaleźć również kilka utworów inspirowanych dokonaniami formacji Ace of Base, w których słychać wpływy reggae popu, jak w "Soldier, Soldier".

Captain Jack przerabiał wiele piosenek takich jak "Take On Me" a-ha, "Another One Bites the Dust" Queen czy "Holiday" Madonny. Samplowali również elementy klasyczne, takie jak "In the Hall of the Mountain King" Edvarda Griega w tanecznym utworze "Dream a Dream" czy "Canon in D-dur" Johanna Pachelbela w balladzie "Children". Na początku XXI wieku Captain Jack zmienił swój styl muzyczny z eurodance popu na letnie, nastrojowe utwory, podążając za stylem poprzednich singli "Soldier, Soldier" i "Holiday!". Wykonali wiele znanych letnich piosenek, takich jak "A Banda" Chico Buarque'a (w ich wersji "Get Up!"), przeróbkę "Say Captain, Say Wot" Captain Sensible, "Don't You Just Know It (Don't Ha Ha)" grupy Huey Smith & The Clowns czy "Give It Up" KC and the Sunshine Band. Kontynuowali ten styl aż do przerwy w działalności zespołu w 2005 roku. W 2008 roku Captain Jack powrócił z nowym kierunkiem muzycznym, bardziej dojrzałym brzmieniem dance techno z wpływami R&B, Hip Hopu i Orientu, jak na przykład w utworze "Turkish Bazar".

Dyskografia : wydane płyty

  • lista
  • mini