Posiadamy w sprzedaży 2  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 17 zł do 20 zł.

Dyskografia:2Albumy:0
Współtwórca:0Single:0
Pojawia się:3Kompilacje:5

WinyleCDKasety
041

W sumie 5 egzemplarzy
Ceny: od 9 zł do 20 zł
 • Data / miejsce założenia
  1984 w San Francisco, California, Stany Zjednoczone
 • Aktywny przez
  37 lat
 • Lata aktywności
  1980 - 2010

Profil artysty

 2 minuty czytania

Cock Robin to amerykański zespół pop-rockowy, popularny głównie w latach 80-tych, szczególnie w Europie, gdzie odniósł duży sukces, zwłaszcza dzięki singlowi "The Promise You Made". Zespół został założony przez wokalistę Petera Kingsbery'ego w 1982 roku, rozwiązany w 1990 roku i zreformowany w 2006 roku.

Nazwany po XVII-wiecznej historii zatytułowanej "The Marriage of Cock Robin and Jenny Wren", zespół powstał w San Francisco w Kalifornii i został zakontraktowany przez CBS Records. Tytułowy debiutancki album Cock Robin został wyprodukowany przez Steve'a Hillage'a. Został on w dużej mierze zignorowany w ich ojczystym kraju, tak jak w przypadku większości ich produkcji, ale osiągnął za to spory sukces w Europie, zwłaszcza w Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Irlandii, Portugalii i Holandii, gdzie singiel "When Your Heart Is Weak", "The Promise You Made" i "Thought You Were On My Side" stały się wielkimi przebojami (na przykład dwa ostatnie single osiągające odpowiednio 1 i 4 miejsce we flamandzkojęzycznej części Belgii), a sam zaś album był również wysoko notowany. "When Your Heart Is Weak" był jedynym singlem zespołu na liście przebojów w Stanach Zjednoczonych, gdzie późnym latem 1985 roku osiągnął pozycję 35. Na początku 1986 roku stał się on również ulubieńcem radia w RPA.

W połowie 1987 roku zespół, zredukowany z pierwotnego kwartetu do duetu Petera Kingsbery'ego i Anny LaCazio, wydał drugi album, After Here Through Midland, wyprodukowany przez Dona Gehmana, który wcześniej współpracował m.in. z Johnem Mellencampem. Podobnie jak w przypadku debiutu, druga płyta Cock Robin przyciągnęła wiele uwagi w Europie, gdzie znalazła się w pierwszej piątce, a także zdobyła listy przebojów singlami "Just Around the Corner" (europejski Top 20, od Skandynawii po Włochy), "The Biggest Fool of All" i "El Norte".

Dwa lata później, w 1989 roku, zespół wydał swój trzeci, a dla wielu krytyków najbardziej udany album, First Love/Last Rites, z weteranem Roxy MusicRhettem Daviesem w roli producenta. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydawnictw, płyta dobrze sprawdziła się w Europie, ale ze względu na słabe zarządzanie i promocję nie wywarła wpływu w USA. Duet poszedł własną drogą wkrótce po wydaniu albumu i europejskiej trasy koncertowej, a Kingsbery wydał ciąg solowych projektów (3 albumy w języku angielskim, 1 w języku francuskim) we Francji, w szczególności hitowy singiel "Only the Very Best", nagrany na potrzeby koncepcyjnego albumu muzycznego Michela Bergera i Luca PlamondonaTycoon, z angielskimi tekstami Tima Rice'a w 1992 roku. Anna LaCazio nagrała swój solowy album Eat Life około 1992-93, ale został on oficjalnie wydany w całości do pobrania dopiero w 2009 roku.

Po reaktywacji w 2006 roku zespół wydał 3 nowe albumy studyjne, ostatni w 2016 roku oraz album koncertowy.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini