Posiadamy w sprzedaży 6  egzemplarzy  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 15 zł do 49 zł.

Dyskografia:6Albumy:5
Współtwórca:1Single:0
Pojawia się:2Kompilacje:4

WinyleCDKasety
540

W sumie 9 egzemplarzy
Ceny: od 7 zł do 49 zł
 • Data / miejsce założenia
  1968 w Tuskegee, Alabama, Stany Zjednoczone
 • Aktywny przez
  53 lat
 • Lata aktywności
  1960 - 2010

Profil artysty

 1 minuta czytania

The Commodores to amerykański zespół funk/soul, który osiągnął swój szczyt pod koniec lat 70. i w połowie lat 80. Członkowie grupy spotkali się głównie jako świeżo upieczeni studenci w Tuskegee Institute (obecnie Tuskegee University) w 1968 roku i podpisali kontrakt z Motown w listopadzie 1972 roku, po raz pierwszy przykuwając uwagę publiczności jako support The Jackson 5 podczas trasy koncertowej.

Najbardziej udany okres grupy przypadł na koniec lat siedemdziesiątych i początek lat osiemdziesiątych, kiedy to Lionel Richie był współliderem. W 1982 roku Lionel Richie opuścił jednak grupę, by kontynuować karierę solową. Skyler Jett zastąpił Richie'ego jako współwokalista. Również w 1982 roku ich menadżer Benjamin Ashburn, który kierował również innym zespołem Platinum Hook, zmarł na zawał serca w wieku 54 lat. Największymi przebojami zespołu są ballady takie jak "Easy", "Three Times a Lady" i "Nightshift" oraz hity funky dance "Brick House", "Fancy Dancer", "Lady (You Bring Me Up)" i "Too Hot ta Trot". Jednak dopiero w 1986 roku Commodores zdobyli swoją pierwszą nagrodę Grammy za utwór "Nightshift".

Commodores wydali piętnaście albumów studyjnych i trzydzieści dziewięć singli obejmujących trzy dekady od 1974 do 1993 roku. Zespół dwukrotnie znalazł się na szczycie listy przebojów Billboardu dzięki swoim międzynarodowym hitom "Three Times a Lady" i "Still". Siedem razy przodowali również na amerykańskiej liście przebojów R&B. Commodores osiągnęli także w USA pierwszą dziesiątkę nie mniej niż pięć razy z przebojowymi albumami Commodores, Commodores Live!, Natural High, Midnight Magic i Heroes.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini