Posiadamy w sprzedaży 2  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 12 zł do 19 zł.

Dyskografia:2Albumy:5
Współtwórca:4Single:0
Pojawia się:1Kompilacje:2

WinyleCDKasety
160

W sumie 7 egzemplarzy
Ceny: od 7 zł do 19 zł
 • Data / miejsce urodzenia
  31 maja 1962 w Montreal, Quebec, Kanada
 • Prawdziwe imię
  Corey Mitchell Hart
 • Aktualny wiek
  59 lat
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lata aktywności
  1980 - 2010

Profil artysty

 3 minuty czytania

Corey Mitchell Hart (urodzony 31 maja 1962 r.) jest kanadyjskim piosenkarzem i autorem tekstów, znanym z przebojów "Sunglasses at Night" i "Never Surrender". Sprzedał ponad 16 milionów płyt na całym świecie i nagrał dziewięć hitów na amerykańskiej liście przebojów Billboard Top 40. W Kanadzie, 30 nagrań Hart'a znalazło się w Top 40, w tym 11 w Top 10, w ciągu ponad 35 lat trwania kariery. Nominowany do nagrody Grammy Award dla najlepszego nowego artysty w 1984 roku, Hart jest członkiem zarówno kanadyjskiej Music Hall of Fame, jak i kanadyjskiej Walk of Fame, a także był wielokrotnie nominowany do nagrody Juno (jest też zwycięzcą). Zdobył również Diamentową Płytę za najlepiej sprzedający się album Boy in the Box. Został również uhonorowany przez Amerykańskie Stowarzyszenie Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP) oraz Stowarzyszenie Kompozytorów, Autorów i Wydawców Muzyki Kanady (SOCAN).

Hart urodził się 31 maja 1962 roku w Montrealu w Quebecu, będąc najmłodszym z pięciorga dzieci Miny (z domu Weber) i Roberta Harta, obojga urodzonych w Montrealu. Jego dziadek ze strony ojca był ukraińskim imigrantem żydowskim, podczas gdy matka Coreya pochodziła z rumuńskiej rodziny żydowskiej. Jako dziecko często podróżował, mieszkając z ojcem na Bahamach, ale przede wszystkim podążając za matką między innymi przez Meksyk, Hiszpanię i Florydę.

Debiutancki album Harta, First Offense, został nagrany wiosną 1982 roku w Revolution Recording Studios w Manchesterze w Anglii. Został wyprodukowany przez Jona Astleya, wówczas najbardziej znanego z pracy z The Who, oraz Phila Chapmana. Wydany w 1983 roku album zawierał utwór "Sunglasses at Night" na miejscu 7 na amerykańskim Billboard Top 10 oraz kolejny singiel w Top 20 "It Ain't Enough" (pozycja 17). Album uzyskał status platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych i czterokrotnej platyny w Kanadzie. Co ciekawe, album początkowo otrzymał skromny odzew kanadyjskiej publiczności po wydaniu w tym kraju. Dopiero po osiągnięciu amerykańskiego sukcesu latem 1984 roku stał się szerzej znany w Ojczyźnie artysty. First Offense gościł również gitarzystę Erica Claptona w ostatnim utworze płyty, "Jenny Fey".

Z albumu Boy in the Box z 1985 roku, pochodzi przebojowy singiel "Never Surrender", który pozostał jego najwyżej notowanym utworem, spędzając dziewięć kolejnych tygodni na miejscu 1 w Kanadzie i osiągając najwyższą lokatę na pozycji 3 na amerykańskiej Billboard Hot 100. Jego kolejny album, Fields of Fire, również odniósł sukces komercyjny, ale po nim jego popularność zaczęła zanikać w Stanach Zjednoczonych. Jego kolejne dwa albumy nie przyciągnęły większej uwagi, a Bang z lat 90-tych był jego ostatnim albumem w wytwórni Aquarius. Attitude and Virtue z 1992 roku był jego pierwszym albumem w Sire/Warner, zanim dołączył do Columbii i wydał album w 1996 roku zatytułowany własnym nazwiskiem i Jade w 1998, który Hart opisuje jako jego najlepiej, jak do tej pory, zaśpiewany album.

Artysta nadal pisze piosenki i mieszka na Bahamach z żoną i trzema córkami. W 2016 roku wydał nowy album w formacie cyfrowym, a w 2019 płytę na nośniku fizycznym nakładem Warner Music Canada.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini