Obecnie nie posiadamy w sprzedaży żadnej płyty z tym wykonawcą.

Obecnie nie posiadamy w sklepie żadnej płyty z tym wykonawcą.
 • Data / miejsce założenia
  1989 w Helsingborg, Skåne, Szwecja
 • Aktywny przez
  32 lat
 • Lata aktywności
  1990 - 2020

Profil artysty

 1 minuta czytania

Covenant to elektroniczny zespół założony w 1986 roku w Helsingborgu, Szwecja. Obecnie zespół składa się z Eskila Simonssona i Joakima Monteliusa (urodzonego 22 sierpnia 1969 roku) wraz z członkami trasy koncertowej Andreasem Catjar, Danielem Jonassonem z Dupont i Danielem Myer z Haujobb. Ich muzyka to mieszanka synth-popu i EBM, którą tworzą od początku lat 90-tych.

Ich pierwszy album Dreams of a Cryotank został z powodzeniem wprowadzony na rynek w 1994 roku, głównie na niemieckiej scenie elektro. Trzej założyciele: Montelius, Clas Nachmanson i Simonsson wybrali nazwę projektu, która pochodzi z Biblii i oznacza "uroczyste przymierze", aby reprezentować ich głębokie więzi i przyjaźń ze światem zewnętrznym. Z drugim albumem Sequencer, wydanym w 1996 roku, podbili wreszcie kluby w Europie, a nawet w Ameryce zdobyli fanów, gdzie odbyli małą trasę po Stanach Zjednoczonych w 1997 roku.

Z płytą Sequencer, zespół starał się udoskonalić słabości, które znalazły się na Dreams..., łącząc sekwencjonowanie, różnorodne melodie i położenie większego nacisku na teksty. Album stał się natychmiastowym klasykiem wśród wielu obserwatorów, z których niektórzy śmiało ogłosili go "najlepszym albumem elektro dekady". Płyta była następnie wielokrotnie wznawiana na całym świecie i pozostaje ulubieńcem klubów w wielu krajach.

Kolejne albumy grupy ugruntowały ich pozycję na europejskiej scenie Dark Wave i Electro. 25 lipca 2009 zespół zagrał koncert w Polsce w ramach festiwalu Castle Party.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini