Posiadamy w sprzedaży 2  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 25 zł do 27 zł.

Dyskografia:2Albumy:4
Współtwórca:4Single:1
Pojawia się:0Kompilacje:1

WinyleCDKasety
330

W sumie 6 egzemplarzy
Ceny: od 25 zł do 39 zł
 • Data / miejsce urodzenia
  23 lutego 1958 w Beckenham, Bromley, Londyn, Wielka Brytania
 • Prawdziwe imię
  David Alan Batt
 • Aktualny wiek
  63 lat
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lata aktywności
  1970 - 2010
 • N.M.L. No More Landmine

Profil artysty

 2 minuty czytania

David Sylvian (urodzony jako David Alan Batt, 23 lutego 1958 r.) jest angielskim wokalistą, autorem piosenek i muzykiem, który pod koniec lat 70. zyskał sławę jako główny wokalista i główny autor tekstów w grupie Japan. Jego późniejsza solowa twórczość jest opisywana przez krytyka AllMusic Jasona Ankeny'ego jako "dalekosiężna i ezoteryczna kariera, która obejmowała nie tylko solowe projekty, ale także szereg fascynujących wspólnych wysiłków". Na twórczość solową Sylviana wpłynęły różne style i gatunki muzyczne, w tym jazz, awangarda, ambient, elektronika i rock progresywny.

Z grupą Japan Sylvian wydał pięć albumów studyjnych między marcem 1978 roku a listopadem 1981 roku. W 1980 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Virgin Records, z którą Sylvian pozostał związany przez następne dwadzieścia lat. Japan zagrał swoje ostatnie koncerty w grudniu 1982 roku przed samym rozwiązaniem grupy.

W 1982 roku Sylvian wydał swój pierwszy wspólny projekt solowy z Ryuichim Sakamoto, zatytułowany Bamboo Houses/Bamboo Music. Współpracował również z Sakamoto nad piosenką "Forbidden Colours" (Top 20 w Wielkiej Brytanii) do filmu Nagisa Oshima Merry Christmas, Mr. Lawrence z 1983 roku. Pierwszy wkład Sakamoto w twórczość Sylviana miał jednak miejsce na albumie Japan Gentlemen Take Polaroids (1980), gdzie był współautorem utworu "Taking Islands in Africa". Debiutancki solowy album Sylviana, Brilliant Trees (1984), zawierał wkład Sakamoto, trębacza Jona Hassella i byłego basisty CanHolgera Czukaya. Znalazł się na nim brytyjski singiel w Top 20, "Red Guitar".

Następnym wydawnictwem był dwupłytowy set Gone to Earth (1986), który zawierał jedną płytę z atmosferycznymi utworami wokalnymi i drugą płytę składającą się z ambientowych, instrumentalnych kompozycji. Album zawierał znaczący wkład wybitnych gitarzystów Billa Nelsona (dawniej Be-Bop Deluxe) i Roberta Frippa (z King Crimson) oraz sekcję rytmiczną składającą się ze Steve'a Jansena z Japan na perkusji i Iana Maidmana z Penguin Cafe Orchestra na basie.

W 1990 roku Sylvian połączył się z byłymi członkami Japan w celu realizacji nowego projektu pod nazwą Rain Tree Crow. W przeciwieństwie do ich poprzednich prac Sylvian zdecydował się na zastosowanie metod improwizacji, takich jak te, które zgłębiał w pracy z Holgerem Czukayem. Na początku lat 90. gitarzysta Robert Fripp zaprosił Sylviana do zaśpiewania na progresywnym projekcie King Crimson. Sylvian odrzucił zaproszenie, ale on i Fripp nagrali płytę The First Day wydaną w lipcu 1993 roku. Była to zupełna nowość dla artysty, gdyż album połączył filozoficzne teksty Sylviana z funkowymi aranżacjami i agresywnymi stylizacjami rockowymi w stylu King Crimson Frippa. Aby wykorzystać sukces albumu, muzycy wyruszyli w trasę jesienią 1993 roku. Nagranie na żywo, zatytułowane Damage i wydane w 1994 roku, zostało zaczerpnięte z ostatnich koncertów trasy.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini