Posiadamy w sprzedaży 1  egzemplarz  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie 49 zł.

Dyskografia:1Albumy:1
Współtwórca:0Single:0
Pojawia się:0Kompilacje:0

WinyleCDKasety
010

W sumie 1 egzemplarz
Ceny: od 49 zł
 • Data / miejsce założenia
  1989 w Niemcy
 • Aktywny przez
  32 lat
 • Lata aktywności
  1990 - 2000

Profil artysty

 1 minuta czytania

Diary of Dreams to niemiecki zespół darkwave. Wokalista i członek-założyciel Adrian Hates wyprodukował większość albumów samodzielnie lub z minimalną pomocą innych. Rzadko korzysta z usług pełnego zespołu, z wyjątkiem tras koncertowych.

Adrian Hates jest klasycznie wyszkolonym gitarzystą i pianistą, który rozpoczął pracę jako gitarzysta w Garden of Delight. Pod koniec lat 80. zainicjował projekt "Diary of Dreams", którego nazwa pochodzi od jednej z jego wczesnych klasycznych kompozycji gitarowych "Tagebuch der Träume". Pierwszy album, Cholymelan, ukazał się w 1994 roku w wytwórni Dion Fortune.

Zachęcony tym sukcesem, Hates założył własną wytwórnię Accession Records i wydał serię albumów w ciągu kolejnych lat, budując lojalną bazę fanów z każdą kolejną płytą. Drugi album End of Flowers ukazał się w 1996 roku, poszerzając darkwave'owe brzmienie debiutu. Bird Without Wings pojawił się rok później, podczas gdy bardziej eksperymentalny materiał Psychoma? pojawił się w 1998 roku.

Pierwszym znakiem konsolidacji był rok 1999, kiedy to ukazał się kompilacyjny album Moments of Bloom, zawierający dwa przerobione utwory z każdego albumu. Kolejne dwa albumy One of 18 Angels i Freak Perfume (plus towarzyszący im minialbum PaniK Manifesto) w większym stopniu wykorzystywały elektroniczne rytmy, co zaowocowało częstszym pojawianiem się w klubowych setach i szerszym uznaniem dla zespołu.

Ich album Nigredo z 2004 roku (album koncepcyjny zainspirowany mitologią, którą zespół sam zaprojektował) powrócił do bardziej subtelnych, skąpych koncepcji obecnych na wcześniejszych płytach. Kolejny pełny album Nekrolog 43 ukazał się w 2007 roku, oferując większą różnorodność nastrojów i koncepcji niż poprzednie prace.

Zespół wydał do tej pory aż 15 albumów studyjnych, a ich najnowsza płyta Hell in Eden ukazała się w 2017 roku.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini