Obecnie w sklepie nie ma w sprzedaży żadnego egzemplarza z dyskografii własnej tego wykonawcy, ale posiadamy  6  egzemplarzy  gdzie się pojawia on lub jego nagranie.

Dyskografia:0Albumy:0
Współtwórca:0Single:0
Pojawia się:6Kompilacje:6

WinyleCDKasety
060

W sumie 6 egzemplarzy
Ceny: od 6 zł do 15 zł
 • Data / miejsce urodzenia
  5 stycznia 1968 w Szwajcaria
 • Prawdziwe imię
  Peter René Cipiriano Baumann
 • Aktualny wiek
  53 lat
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lata aktywności
  1990 - 2010

Profil artysty

 1 minuta czytania

Peter René Cipiriano Baumann (ur. 5 stycznia 1968 r.), znany lepiej jako DJ BoBo, jest szwajcarskim wokalistą, autorem tekstów, tancerzem i producentem muzycznym. Sprzedał 14 milionów płyt na całym świecie i wydał 13 albumów studyjnych oraz kilka albumów kompilacyjnych, które zawierały jego poprzednie przeboje w przerobionym formacie. DJ BoBo wydał do tej pory co najmniej 34 single, z których część jest dość wysoko notowana nie tylko w krajach niemieckojęzycznych, ale także na innych terytoriach europejskich.

Jako producent muzyki tanecznej, jego pierwszy duży sukces przyniósł singiel "Somebody Dance with Me", który zapożycza swoją melodię z utworu Rockwella "Somebody's Watching Me". Po tym, dobrze spisywały się również single "Keep on Dancing", "Take Control", "Everybody", "Let the Dream Come True", "Love Is All Around", "Freedom", "Pray" i "What a Feeling", a także "Chihuahua", z których prawie wszystkie składały się z szybkiego brzmienia Eurodance techno z chwytliwymi refrenami kobiecymi i rapem w wykonaniu René. W latach 1992-2007 Bobo miał 27 przebojów w Szwajcarii i Niemczech oraz zdobył 10 World Music Awards za bycie najlepiej sprzedającym się szwajcarskim artystą. René otrzymał liczne certyfikaty Złotej i Platynowej płyty za swoje single i albumy oraz odniósł sukces w Europie (głównie w Niemczech i Szwajcarii), Azji i Ameryce Południowej.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini