Obecnie w sklepie nie ma w sprzedaży żadnego egzemplarza z dyskografii własnej tego wykonawcy, ale posiadamy  2  egzemplarze  gdzie się pojawia on lub jego nagranie.

Dyskografia:0Albumy:0
Współtwórca:1Single:0
Pojawia się:1Kompilacje:2

WinyleCDKasety
020

W sumie 2 egzemplarze
Ceny: od 29 zł
 • Data / miejsce założenia
  1984 w Wielka Brytania
 • Aktywny przez
  37 lat
 • Lata aktywności
  1980 - 2010

Profil artysty

 2 minuty czytania

Fields of the Nephilim to angielski zespół rockowy założony w Stevenage, Hertfordshire, Anglia w 1984 roku.
Nazwa zespołu odnosi się do biblijnej rasy gigantów lub hybryd aniołów i ludzi (upadłych), znanych jako Nefilim. Chociaż zespół nie odniósł znaczącego sukcesu w mainstreamie, ich główne brzmienie okazało się bardzo wpływowe, szczególnie w gatunku rocka gotyckiego.

Pierwotne brzmienie Fields of the Nephilim zawierało elementy hard rocka, rocka gotyckiego, heavy metalu i rocka psychodelicznego, a także składało się z basu i gitary, podpartych ciężkimi wokalami McCoya. Lirycznie, zespół włączył magiczne motywy, odwołując się do mitów Cthulhu, religii sumeryjskich, magii Chaosu i dzieł Aleistera Crowleya.

Zespół miał wizerunek "kurzu i śmierci", kojarzony z postaciami ze Spaghetti Westerns Sergio Leone i często nosił kowbojskie stroje, które podczas sesji zdjęciowych wyglądały na znoszone. Ten wygląd został osiągnięty poprzez zakurzanie się, jak sami przyznają, mąką Mother's Pride. Okazało się to również problematyczne dla zespołu, ponieważ w maju 1988 roku policja w Nottinghamshire zatrzymała zespół, podczas gdy podejrzana substancja była testowana na obecność narkotyków. Później ustalono, że to była tylko mąka z zestawu scenicznego.

Ich debiutancka EP-ka Burning the Fields została wydana w 1985 roku przez Situation Two records (podwytwórnia Beggars Banquet Records). Zespół "podniósł poprzeczkę" przechodząc do Beggars Banquet w 1986 roku, aby wydać "Power" i "Preacher Man", a także ich pierwszy album, Dawnrazor, który znalazł się na szczycie listy przebojów Indie w 1987 roku. Następne wydawnictwo, "Blue Water", było pierwszym singlem Fields of the Nephilim, który dotarł na brytyjskie listy przebojów (#75). Po nim pojawił się "Moonchild", singiel wiodący z drugiego krążka The Nephilim, który zajął 28 miejsce na listach przebojów w Wielkiej Brytanii.

Psychonaut został wydany w maju 1989 roku i osiągnął szczytową pozycję 35; dziesięciominutowy utwór wskazywał na lekką zmianę zespołu w kierunku bardziej eksperymentalnego i intensywnego brzmienia. Ten singiel/EP był przedsmakiem dopracowanego i solidnie wyprodukowanego albumu Elizium (1990). Wyprodukowany przez inżyniera Pink Floyd i Davida Gilmoura, Andy'ego Jacksona (przejęcie od poprzedniego producenta zespołu Billa Buchanana), album poprzedzony został singlem "For Her Light", który w pierwszym tygodniu od wydania wskoczył do brytyjskiego Top 40. Remiksowa wersja "Sumerland (Dreamed)", wydana w listopadzie 1990 roku, osiągnęła miejsce 37.

Frontman McCoy odszedł z zespołu w 1991 roku. Pozostali członkowie, wraz z piosenkarzem Andym Delaneyem, postanowili nie kontynuować działalności pod nazwą "Fields of the Nephilim" i nagrywali pod nazwą Rubicon. Zespół wydał dwa albumy przed rozwiązaniem. W międzyczasie McCoy stworzył nową grupę o nazwie The Nefilim rekrutując gitarzystę Paula Milesa, perkusistę Simona Rippina i basistę Ciana Houchina.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini