Posiadamy w sprzedaży 3  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie 15 zł.

Dyskografia:3Albumy:3
Współtwórca:1Single:0
Pojawia się:3Kompilacje:4

WinyleCDKasety
340

W sumie 7 egzemplarzy
Ceny: od 5 zł do 29 zł
 • Data / miejsce założenia
  marzec 1985 w Los Angeles, Kanada, Stany Zjednoczone
 • Aktywny przez
  36 lat
 • Lata aktywności
  1980 - 2010
 • Axl Rose
  od marca 1985
  ↳ główne wokale
 • Ole Beich
  1985
 • Tracii Guns
  od marca 1985 do 1985
  ↳ gitara elektryczna

Profil artysty

 3 minuty czytania

Guns N' Roses, często w skrócie GNR, to amerykański zespół hard rockowy z Los Angeles w Kalifornii, założony w 1985 roku. Kiedy w 1986 roku podpisali kontrakt z Geffen Records, w skład zespołu wchodzili wokalista Axl Rose, główny gitarzysta Slash, gitarzysta rytmiczny Izzy Stradlin, basista Duff McKagan i perkusista Steven Adler. Obecny skład zespołu tworzą Rose, Slash, McKagan, klawiszowiec Dizzy Reed, gitarzysta Richard Fortus, perkusista Frank Ferrer i klawiszowiec Melissa Reese.

Debiutancki album Guns N' Roses, Appetite for Destruction (1987), osiągnął pierwsze miejsce na Billboardzie 200 rok po premierze, za sprawą singli w Top 10 - "Welcome to the Jungle", "Paradise City" i "Sweet Child o' Mine", jedynego singla zespołu, który był numerem jeden na Billboardzie Hot 100. Album sprzedał się w około 30 milionach egzemplarzy na całym świecie, w tym 18 milionów sztuk w Stanach Zjednoczonych, co czyni go najlepiej sprzedającym się debiutanckim albumem w tym kraju i jedenastym ze wszystkich. Ich kolejny album studyjny, G N' R Lies (1988), zajął drugie miejsce na Billboardzie 200, sprzedał dziesięć milionów egzemplarzy na całym świecie (w tym pięć milionów w USA) i zawierał hit Top 5 "Patience". Use Your Illusion I i Use Your Illusion II, nagrane równocześnie i wydane w 1991 roku, zadebiutowały odpowiednio na pozycji 2 i 1 na Billboard 200 i sprzedały łącznie 35 milionów egzemplarzy na całym świecie, w tym 14 milionów sztuk w Stanach Zjednoczonych. Albumy Illusion zawierały wiodący singiel "You Could Be Mine" (występujący również w ścieżce dźwiękowej do filmu Terminator 2), covery "Live and Let Die" oraz "Knockin' on Heaven's Door", a także trylogię ballad ("Don't Cry", "November Rain" i "Estranged"), do których powstały również wysokobudżetowe teledyski. Płyty Illusion były również promowane przez obszerną trasę koncertową Use Your Illusion Tour, która trwała od 1991 do 1993 roku. "The Spaghetti Incident?" (1993), album z coverami, był ostatnim studyjnym albumem zespołu, na którym pojawił się Slash i McKagan przed ich odejściem.

Praca nad kolejnym albumem utknęła w martwym punkcie z powodu różnic twórczych pomiędzy członkami zespołu - w 1998 roku tylko Rose i Reed pozostali w składzie z okresu płyty Illusion. Po ponad dekadzie pracy i kilku zmianach personalnych, długo oczekiwany szósty studyjny album Guns N' Roses Chinese Democracy został wydany w 2008 roku. Szacuje się, że koszty produkcji wyniosły 14 milionów dolarów, co sprawiło, że jest to najdroższy album rockowy w historii. Płyta zadebiutowała na trzecim miejscu na Billboard 200, ale nie spełniła oczekiwań branży, pomimo przeważnie pozytywnego odbioru krytycznego. Slash i McKagan ponownie dołączyli do zespołu w 2016 roku na trasie Not in This Lifetime... Tour, która stała się drugą co do wielkości trasą koncertową w historii, która do grudnia 2018 roku zarobiła ponad 562 miliony dolarów.

W swoich wczesnych latach, hedonizm i buntowniczość zespołu sprawiła, że zostali przyrównani do Rolling Stones z ich początkowego okresu i zyskali przydomek "najbardziej niebezpiecznego zespołu na świecie". Klasyczny skład grupy, wraz z późniejszymi członkami Reed i perkusistą Mattem Sorumem, został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2012 roku. Guns N' Roses sprzedał ponad 100 milionów płyt na całym świecie, w tym 45 milionów w Stanach Zjednoczonych, co czyni z nich 41 najlepiej sprzedający się zespół w historii.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini