Posiadamy w sprzedaży 7  egzemplarzy  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 20 zł do 35 zł.

Dyskografia:7Albumy:6
Współtwórca:1Single:0
Pojawia się:0Kompilacje:2

WinyleCDKasety
080

W sumie 8 egzemplarzy
Ceny: od 20 zł do 35 zł
 • Data / miejsce założenia
  10 stycznia 1996 w Austria
 • Aktywny przez
  25 lat
 • Lata aktywności
  2000 - 2010

Profil artysty

 1 minuta czytania

L'Âme Immortelle (po francusku "nieśmiertelna dusza") to austriacki duet darkwave. Wiele z piosenek formacji zawiera melancholijne lub pełne miłości teksty w języku niemieckim lub angielskim, często zestawione z surowym męskim wokalem oraz emocjonalnym śpiewem kobiecym. W 2004 roku L'Âme Immortelle zmienili wytwórnię na nieistniejącą już Supersonic Records (filia Sony BMG), a ich twórczość odeszła od elektronicznych korzeni zespołu na cięższy gatunek Neue Deutsche Härte (Nowa niemiecka twardość). Jednak po czterech latach, w 2008 roku zespół powrócił do swojej dawnej wytwórni Trisol oraz wczesnych muzycznych korzeni.

L'Âme Immortelle został założony w 1996 roku w Austrii przez przyjaciół Thomasa Rainera i Hannesa Medwenitscha. Wkrótce dołączyła do niego wokalistka Sonja Kraushofer, była koleżanka z klasy Rainera, a zespół poszukiwał kontraktu płytowego. Pierwszy album, Lieder Die Wie Wunden Bluten, wydali w 1997 roku w wytwórni MOS Records w Liechtensteinie i stał się on popularny w undergroundowej niemieckiej kulturze dark.

Formacja nagrała do tej pory około 12 albumów studyjnych, wydała kilka kompilacji podsumowujących dotychczasowy dorobek oraz dwa albumy koncertowe. Thomas Rainer od 2000 roku tworzy także oryginalny materiał w swoich pobocznych projektach: razem z Joachimem Sobczakiem jako Siechtum oraz pod pseudonimem Nachtmahr.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini