Posiadamy w sprzedaży 6  egzemplarzy  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 12 zł do 19 zł.

Dyskografia:6Albumy:4
Współtwórca:0Single:1
Pojawia się:2Kompilacje:3

WinyleCDKasety
260

W sumie 8 egzemplarzy
Ceny: od 12 zł do 29 zł
 • Data / miejsce założenia
  1985 w Wielka Brytania
 • Aktywny przez
  36 lat
 • Lata aktywności
  1980 - 2010

Profil artysty

 3 minuty czytania

Mike + The Mechanics to angielska supergrupa pop/rock powstała w 1985 roku jako projekt poboczny Mike'a Rutherforda, jednego z członków założycieli zespołu Genesis. Zespół znany jest z przebojów "Silent Running (On Dangerous Ground)", "All I Need Is a Miracle", "Word of Mouth", "Over My Shoulder" i "The Living Years".

Początkowo zespół tworzyli Rutherford, wokaliści Paul Carrack i Paul Young, klawiszowiec Adrian Lee i perkusista Peter Van Hooke. Carrack był zazwyczaj przypisywany balladom i bardziej popowym numerom, podczas gdy Young zajmował się cięższą pracą zespołu. Po udanej dekadzie, Lee i Van Hooke zrezygnowali w 1995 roku i nie zostali zastąpieni. Po śmierci Younga w 2000 roku, Carrack stał się jedynym głównym wokalistą zespołu aż do 2004 roku, kiedy to zespół (w zasadzie duet w tym momencie) zawiesił działalność. Tożsamość zespołu odrodziła się w 2010 roku, składającego się z Rutherforda i zupełnie nowej grupy muzyków, w tym nowych wokalistów Andrew Roachforda i Tima Howara.

Podczas przerw w pracy w Genesis, Mike Rutherford kontynuował karierę solową, wydając Smallcreep's Day w 1980 roku i Acting Very Strange w 1982 roku. Jednak proces nagrywania solowego albumu był dla niego zbyt trudny, a rezultaty artystycznie niezadowalające. Wspominał: "W tym czasie też miałem objawienie.... że nie jestem kompletny samodzielnie. ... Jestem o wiele bardziej kreatywny i zainspirowany, gdy wokół mnie są inni ludzie i podrzucam pomysły". Jednak nadal uważał, że praca tylko z Genesis pozostawi go niespełnionym, i aby zaspokoić zarówno jego pragnienie tworzenia muzyki poza formatem Genesis, jak i chęć współpracy z innymi muzykami, rozpoczął tworzenie własnego zespołu.

Rutherford rozpoczął już współpracę w zakresie pisania piosenek ze szkockim wokalistą/pisarzem/kompozytorem B.A. Robertsonem, a na debiutancki album zespołu skorzystał z usług producenta Christophera Neila. Poza produkcją, Neil współtworzył większość utworów, wybrał materiał do zamieszczenia i wykonał wokale wspierające. Przez pierwszą dekadę istnienia zespołu Neil nadal odgrywał kluczową rolę na jego albumach.

Podobnie jak grupa Steely Dan, w studiu Mike + the Mechanics nie był ciasno związanym zespołem, ale środkiem do pisania piosenek Rutherforda, Robertsona i Neila, a klawisze sesyjni, perkusiści, gitarzyści, a nawet główni wokaliści często grali w piosenkach w miejsce oficjalnych członków zespołu. I rzeczywiście, skład Mike + the Mechanics zebrał się dopiero w trakcie nagrywania pierwszego albumu. Paul Young, który został rekomendowany dla grupy przez Neila i jego menadżera, powiedział, że w momencie, gdy dołączył do grupy, wszystkie utwory do albumu zawierały już nagrane poboczne wokale.

Rutherford był bardziej niż zadowolony z powstałego albumu i postanowił kontynuować zespół przez czas nieokreślony, zamiast pozostawić go jako projekt jednorazowy. Kiedy album został wydany w 1985 roku, jego decyzja została dodatkowo wzmocniona przez jego ogromny sukces komercyjny. Choć solowe albumy Rutherforda odniosły umiarkowany sukces i nigdy nie udało mu się trafić na Top 40 (z wyjątkiem Kanady, gdzie "Maxine" z Acting Very Strange dotarł na miejsce 39), to Mike + the Mechanics zdobył aż trzy Top 40, w tym dwie pierwsze dziesiątki w USA "Silent Running (On Dangerous Ground)", "All I Need is a Miracle" oraz dodatkowy hit na miejscu #32 - "Taken In". "Silent Running" znalazł się w filmie On Dangerous Ground, wydanym w północnoamerykańskich kinach w 1986 roku jako Choke Canyon.

Grupa przez ponad 30 lat działalności wydała dziewięć albumów studyjnych, pięć albumów kompilacyjnych i ponad trzydzieści singli. Pięciokrotnie byli nominowani do nagrody Grammy Award. W 1990 roku wygrali nagrodę Ivor Novello Award za "The Living Years".

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini
RokTytułWytwórniaOcena
Albumy studyjne
  1 za 19 zł  Kup teraz
M1ke + The Mechani1c5 - Mike + The Mechanics1985
WEA
+ 1 więcej
4.55 / 10 głosów / głos
  1 za 19 zł  Kup teraz
Mike & the Mechanics - Living Years1988
Atlantic
+ 1 więcej
4.10 / 5 głosów / głos
  1 za 12 zł  Kup teraz
Mike & The Mechanics - Word Of Mouth1991
Virgin
  1 za 15 zł  Kup teraz
Mike & The Mechanics - Beggar On A Beach Of Gold1995
Virgin
+ 1 więcej
3.57 / 8 głosów / głos
Mike & the Mechanics - M61999
Virgin
Mike + The Mechanics + Paul Carrack - Rewired2004Virgin
Single i EP
Mike + The Mechanics - Silent Running (On Dangerous Ground)1985
Atlantic
Mike & the Mechanics - All I Need Is a Miracle1985
WEA
Mike + The Mechanics - Taken In1986
Atlantic
Mike + The Mechanics - The Living Years1988
WEA
  1 za 12 zł  Kup teraz
Mike + The Mechanics - Nobody's Perfect1988
WEA
+ 1 więcej
3.93 / 20 głosów / głos
Mike & The Mechanics - Word Of Mouth1991
Virgin
Mike & The Mechanics - Over My Shoulder1995
Virgin
Kompilacje
  1 za 19 zł  Kup teraz
Mike & the Mechanics - Hits1996
Virgin