Posiadamy w sprzedaży 2  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 5 zł do 9 zł.

Dyskografia:2Albumy:3
Współtwórca:4Single:3
Pojawia się:3Kompilacje:3

WinyleCDKasety
540

W sumie 9 egzemplarzy
Ceny: od 5 zł do 29 zł
 • Data / miejsce urodzenia
  1 marca 1958 w Bristol, Anglia
 • Prawdziwe imię
  Nicolas David Kershaw
 • Aktualny wiek
  63 lat
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lata aktywności
  1980 - 2010
 • Boss RC20XL

Profil artysty

 2 minuty czytania

Nicholas David Kershaw (ur. 1 marca 1958 r.) jest angielskim piosenkarzem, autorem tekstów, kompozytorem, multiinstrumentalistą i producentem płytowym. Zasłynął w 1984 roku jako artysta solowy. W ciągu dekady wydał osiem singli, które weszły na listę 40 najlepszych na brytyjskiej liście przebojów, w tym "Wouldn't It Be Good", "Dancing Girls", "I Won't Let the Sun Go Down on Me", "Human Racing", "The Riddle", "Wide Boy", "Don Quixote" i "When a Heart Beats". Jego 62 tygodnie na UK Singles Chart w latach 1984 i 1985 roku pokonały wszystkich innych solistów. Kershaw wystąpił na koncercie Live Aid w 1985 roku i napisał wiele hitów dla innych artystów, w tym brytyjski singiel numer jeden w 1991 roku dla Chesney Hawkes, "The One and Only".

Kershaw rozpoczął swoją karierę muzyczną ucząc się grać na gitarze, gdy był nastolatkiem. W 1974 roku dołączył do swojego pierwszego zespołu, Half Pint Hogg, który nie grał nic poza coverami Deep Purple. Jednak jego pomysły muzyczne nie ograniczały się do heavy metalu i po ukończeniu szkoły dołączył do jazzowo-funkowego zespołu Fusion.

Grupa Fusion wydała jeden album, Til I Hear From You, pod koniec lat 70. Po rozpadzie grupy, Kershaw podpisał kontrakt z MCA Records z pomocą menadżera Nine Below Zero, Micky'ego Moderna. Kershaw wydał swój pierwszy solowy singiel "I Won't Let the Sun Go Down on Me" w 1983 roku, który osiągnął najwyższą pozycję na 47 miejscu na brytyjskich listach przebojów. Jego kolejny singiel, "Wouldn't It Be Good", to już przebój numer pięć w Wielkiej Brytanii i 46 w USA. Jego sukces doprowadził do wzrostu popularności artysty w Wielkiej Brytanii. Singiel "I Won't Let the Sun Go Down on Me" został ponownie wydany latem 1984 roku i uplasował się na miejscu drugim. Po nim pojawiła się seria przebojów i dwa udane albumy. Wydany w 1986 roku, jego trzeci album, Radio Musicola, nie cieszył się już takim sukcesem jak poprzednie płyty.

Następnie Kershaw wycofał się z regularnego występowania i nagrywania. Mimo, że wydał The Works w 1990 roku, to jego główny wkład muzyczny od końca lat 80-tych opierał się przede wszystkim na pisaniu tekstów. Wydał jeszcze kilka albumów, ale nie zdobył nimi większego rozgłosu. Ostatni, zatytułowany Ei8ht pojawił się w 2012 roku.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini