Posiadamy w sprzedaży 1  egzemplarz  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie 35 zł.

Dyskografia:1Albumy:4
Współtwórca:3Single:0
Pojawia się:1Kompilacje:1

WinyleCDKasety
050

W sumie 5 egzemplarzy
Ceny: od 17 zł do 35 zł
 • Data / miejsce urodzenia
  3 grudnia 1948 w Birmingham, Anglia
 • Prawdziwe imię
  John Michael Osbourne
 • Aktualny wiek
  72 lat
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lata aktywności
  1960 - 2010

Profil artysty

 2 minuty czytania

John Michael "Ozzy" Osbourne (ur. 3 grudnia 1948 roku) to angielski piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Sławę zyskał w latach 70. jako główny wokalista heavy metalowego zespołu Black Sabbath, w którym to okresie przyjął przydomek "Prince of Darkness" (pol. "Książę Ciemności").

Osbourne został zwolniony z Black Sabbath w 1979 roku z powodu problemów z alkoholem i narkotykami, ale kontynuował udaną karierę solową, wydając 12 albumów studyjnych, z których pierwsze siedem otrzymało multi-platynowe certyfikaty w USA. Od tego czasu Osbourne wielokrotnie powracał do Black Sabbath. Ponownie dołączył w 1997 roku i pomógł nagrać ostatni album studyjny grupy, 13 (2013), zanim wyruszyli w pożegnalną trasę, która zakończyła się występem w lutym 2017 roku w ich rodzinnym mieście, Birmingham. Jego długowieczność i sukcesy przyniosły mu nieformalny tytuł "Ojca Chrzestnego Metalu".

Całkowita sprzedaż albumów Osbourne'a z lat jego działalności w Black Sabbath, w połączeniu z jego solową twórczością, wynosi ponad 100 milionów. Został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame jako członek Black Sabbath oraz do UK Music Hall of Fame jako artysta solowy i jako członek zespołu. Został uhonorowany gwiazdami na Hollywood Walk of Fame i Birmingham Walk of Stars. Na gali MTV Europe Music Awards w 2014 roku otrzymał nagrodę Global Icon Award. W 2015 roku Osbourne otrzymał nagrodę Ivor Novello Award za całokształt osiągnięć od Brytyjskiej Akademii Autorów, Kompozytorów i Piosenkarzy.

W początkach lat 2000, Osbourne stał się gwiazdą telewizji, pojawiając się jako on sam w reality show telewizji MTVThe Osbournes wraz z żoną i menedżerem Sharon oraz dwójką z ich trojga dzieci, Kellym i Jackiem. Występuje razem z Jackiem i Kelly w serialu telewizyjnym Ozzy & Jack's World Detour. Trzeci sezon serialu zadebiutował w czerwcu 2018 roku.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini