Posiadamy w sprzedaży 5  egzemplarzy  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 9 zł do 19 zł. W przygotowaniu znajduje się również 1  egzemplarz z 1 innej płyty tego artysty (oznaczony ikoną tarczy zegara ).
W profilu takiej płyty możesz wysłać do nas zapytanie o dostępność przygotowywanego egzemplarza.

Dyskografia:5Albumy:5
Współtwórca:1Single:2
Pojawia się:2Kompilacje:1

WinyleCDKasety
530

W sumie 8 egzemplarzy
Ceny: od 9 zł do 39 zł
 • Data / miejsce urodzenia
  10 stycznia 1953 w Brooklyn, Nowy Jork, Stany Zjednoczone
 • Prawdziwe imię
  Patricia Mae Andrzejewski
 • Aktualny wiek
  68 lat
 • Płeć
  Kobieta
 • Lata aktywności
  1970 - 2010
 • Coxon's Army

Profil artysty

 2 minuty czytania

Patricia Mae Andrzejewski (ur. 10 stycznia 1953 roku), znana jako Pat Benatar, jest amerykańską piosenkarką rockową i czterokrotną zdobywczynią nagrody Grammy. W Stanach Zjednoczonych zdobyła dwie multiplatynowe płyty i miała aż 15 singli w Top 40 list przebojów Billboard Hot 100.

Pat Benatar urodziła się jako Patricia Mae Andrzejewski 10 stycznia 1953 roku w Greenpoint, Brooklyn, Nowy Jork. Jej matka, Mildred (z domu Knapp) (1928-2016), była kosmetyczką, a jej ojciec, Andrew (Andrzej) Andrzejewski (1926-2009), był blacharzem. Jej ojciec był polskiego pochodzenia, a matka miała niemieckie, angielskie i irlandzkie korzenie.

Debiutancki album Benatar z 1979 roku, In the Heat of the Night, był jej przełomem w Ameryce Północnej, zwłaszcza w Kanadzie, gdzie osiągnął #3 pozycję na liście przebojów. Dwa single z tego albumu były hitami: "Heartbreaker" i "We Live for Love", ten drugi napisany przez jej głównego gitarzystę i przyszłego męża, Neila Giraldo. Drugi album Benatar z 1981 roku, Crimes of Passion, był jej najbardziej udanym dziełem, osiągając #2 miejsce w Ameryce Północnej i Francji, uzyskując certyfikaty 4x i 5x platyny odpowiednio w USA i Kanadzie. Jej singiel "Hit Me with Your Best Shot" dotarł do Top 10 w USA i Kanadzie i jest uważany za jej najbardziej znaną piosenkę. Trzeci album Benatar, Precious Time (1981) był kolejnym sukcesem, zdobywając szczyt w USA i stając się jej pierwszym albumem w Top 10 w Australii. Singiel "Fire and Ice" zdobył wysoką pozycję na listach przebojów w USA i Kanadzie. Jej następny album, Get Nervous (1982), sprzedawał się gorzej niż poprzednie dwa albumy, ale zawierał północnoamerykański hit "Shadows of the Night".

W 1983 roku brzmienie Benatar zaczęło zmierzać w kierunku bardziej nastrojowego popu. Singiel "Love Is a Battlefield" (1983) był jej największym hitem w większości krajów, osiągając pierwsze miejsce w Holandii, Australii i na amerykańskiej liście Rock Tracks oraz #5 na zestawieniu Hot 100. Album koncertowy, z którego pochodzi ten utwór, Live from Earth, był jej najlepiej sprzedającym się wydawnictwem w Australii, Niemczech i Holandii. W 1984 roku Benatar wydała album Tropico i jego główny singiel "We Belong", który osiągnął Top 10 w kilku krajach, w tym miejsce #5 w USA na Hot 100.

Album Benatar z 1985 roku, Seven the Hard Way, sprzedawał się gorzej, ale przyniósł dwa single nawiązujące do rockowego stylu: "Invincible", hit Top 10 w Ameryce Północnej oraz "Sex as a Weapon". Jego następca, Wide Awake in Dreamland (1988) to ponowny wzrost sprzedaży w Kanadzie i Australii i jej największy hit w Wielkiej Brytanii. Pochodzący z niego "All Fired Up", był znaczącym hitem w Kanadzie, Australii i USA. Benatar wydała cztery kolejne albumy w latach 1991-2003 i została nominowana do przyjęcia do Rock and Roll Hall of Fame w 2020 roku.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini