Posiadamy w sprzedaży 4  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 12 zł do 29 zł. W przygotowaniu znajduje się również 1  egzemplarz z 1 innej płyty tego artysty (oznaczony ikoną tarczy zegara ).
W profilu takiej płyty możesz wysłać do nas zapytanie o dostępność przygotowywanego egzemplarza.

Dyskografia:4Albumy:2
Współtwórca:0Single:1
Pojawia się:0Kompilacje:1

WinyleCDKasety
130

W sumie 4 egzemplarze
Ceny: od 12 zł do 29 zł
 • Data / miejsce założenia
  1974 w California, Anglia
 • Rozpadł
  maj 1984 (po 10 latach)
 • Lata aktywności
  1970 - 1990

Profil artysty

 2 minuty czytania

Rainbow (znany również jako Ritchie Blackmore's Rainbow lub Blackmore's Rainbow) to brytyjski zespół rockowy, założony w 1975 roku przez gitarzystę Ritchiego Blackmore'a. Pierwotnie byli związani z amerykańskim zespołem rockowym Ronniego Jamesa DioElf, ale po ich tytułowym debiutanckim albumie, Blackmore zwolnił członków tej formacji i kontynuował współpracę z Dio. Rainbow nagrał z Ronniem jeszcze dwa albumy studyjne: Rising (1976) i Long Live Rock 'n' Roll (1978) - zanim wokalista opuścił zespół, by dołączyć do Black Sabbath w 1979 roku.

Wczesne dzieła zespołu Rainbow zawierały głównie mistyczne teksty w stylu neoklasycznego metalu, a następnie poszły w kierunku bardziej pop-rockowym po odejściu Dio z grupy. Trzech brytyjskich muzyków dołączyło w 1979 roku - wokalista Graham Bonnet, klawiszowiec Don Airey i były basista Deep PurpleRoger Glover - i w tym składzie zespół dokonał komercyjnego przełomu, wydając singiel "Since You Been Gone" z czwartego studyjnego albumu Down to Earth. Zespół kontynuował swój sukces na początku lat 80-tych z kolejnymi trzema albumami Difficult to Cure (1981), Straight Between the Eyes (1982) i Bent Out of Shape (1983). Po rozpadzie zespołu w 1984 roku, Blackmore zreformował Rainbow w 1993 roku w nowym składzie, który nagrał ósmy i ostatni jak dotąd album studyjny Stranger in Us All (1995). Zmiana kierunku przez Blackmore'a, z rocka na muzykę renesansową i inspirowaną średniowieczem, doprowadziła do drugiego rozwiązania Rainbow w 1997 roku. Ponownie reaktywował zespół w 2015 roku i nadal okazjonalnie występują na żywo.

Przez lata Rainbow przeszedł wiele zmian personalnych, z każdym albumem studyjnym nagrywanym w innym składzie, pozostawiając Blackmore'a jako jedynego stałego członka zespołu. Po Bonnecie pojawili się wokaliści Joe Lynn Turner i Doogie White, a liczni muzycy wspomagający pojawiali się i znikali. Oprócz Blackmore'a, obecny skład Rainbow to Ronnie Romero na wokalu, Jens Johansson na klawiszach, Bob Nouveau na basie i David Keith na perkusji.

Rainbow znaleźli się na 90. miejscu listy VH1100 Greatest Artists of Hard Rock. Zespół sprzedał ponad 30 milionów płyt na całym świecie.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini