Posiadamy w sprzedaży 3  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 9 zł do 29 zł.

Dyskografia:3Albumy:2
Współtwórca:1Single:1
Pojawia się:1Kompilacje:2

WinyleCDKasety
500

W sumie 5 egzemplarzy
Ceny: od 9 zł do 29 zł
  • Data / miejsce założenia
    1981 w Wielka Brytania
  • Rozpadł
    1985 (po 4 latach)

Profil artysty

 3 minuty czytania

Re-Flex to brytyjski zespół new wave/synthpop działający od 1981 do 1985 roku. Najczęściej są rozpoznawani za swój przebój "The Politics Of Dancing", tytułowy utwór z debiutanckiego albumu, a także single "Hurt", "Hit Line", "Couldn't Stand A Day", "Praying to the Beat", "Sensitive" i "Flex It".

Re-Flex został założony we wczesnych latach 80-tych przez muzyków Johna Baxtera na wokalu i gitarze prowadzącej oraz Paula Fishmana na klawiszach i wspierającym wokalu. Najwcześniejszy skład zespołu obejmował również Francois Craiga na basie i wokalu, Johna Hodgesa na gitarze i dwóch kolejnych perkusistów: Phila Goulda i Marka Kinga, którzy w przyszłości stworzą Level 42. Po odejściu Kinga, Roland Vaughn Kerridge zajął się perkusją, a później, po odejściu Craiga, muzyk Thomas Dolby przedstawił zespół byłemu basiście Gloria Mundi, Nigelowi Ross-Scottowi. Hodges odszedł w pewnym momencie przed nagraniem pierwszej płyty. Ostateczny i najbardziej znany skład Re-Flex składał się z Baxtera, Fishmana, Kerridge'a i Ross-Scotta.

Pod koniec 1982 roku zespół nagrał swój debiutancki album The Politics of Dancing, który został wydany w 1983 roku przez EMI. Album, wyprodukowany przez Johna Puntera współpracującego z Roxy Music odniósł umiarkowany sukces, zajmując 53 miejsce w Stanach Zjednoczonych, 58 w Niemczech i 34 w Nowej Zelandii. Album został później ponownie wydany w 1993 roku, po raz pierwszy w formacie CD, przez One Way Records.

Tytułowy utwór albumu, wydany jako singiel pod koniec 1983 roku, odniósł znacznie większy sukces i stał się wielkim międzynarodowym przebojem w 1984 roku, osiągając w wielu krajach pozycję w Top 40 (a w niektórych przypadkach Top 20): miejsce 24 w Stanach Zjednoczonych i 8 na amerykańskiej liście przebojów tanecznych, #28 w Wielkiej Brytanii (z 9 tygodniami na liście przebojów), #9 w Kanadzie (z 9 tygodniami na liście przebojów w Canadian Top 30), #25 w Niemczech Zachodnich, #11 w Australii, #12 w Nowej Zelandii, a także sukces w Szwajcarii, RPA, Izraelu, Holandii, Hiszpanii i we Włoszech. Pięć innych singli zostało wydanych z albumu i osiągnęło różne międzynarodowe sukcesy. Zespół odbył tournee po Europie i Stanach Zjednoczonych, gdzie podczas pierwszej wizyty wspierał The Police.

"The Politics of Dancing" pojawił się w filmie The Edge of Seventeen z 1998 roku i można go również znaleźć na licznych kompilacjach przebojów z lat 80. Występuje również w trailerze i w filmie Atomic Blonde z 2017 roku z Charlize Theron w roli głównej. Re-Flex nagrał również utwór "Cut It" do ścieżki dźwiękowej do filmu Breakin' z 1984 roku, który został wydany przez Polydor Records.

Nagrany pod koniec 1984 roku i planowany na wydanie w lutym 1985 roku, Humanication miał być kolejnym albumem Re-Flex. Jedyny singiel wydany z albumu, "How Much Longer" (mały przebój w Niemczech), na temat ekologii, zawierał poboczne wokale w wykonaniu Stinga. Pomimo pozytywnej reakcji, płyta została ściągnięta przez EMI i uznana za zbyt polityczną przez amerykańską firmę. Wkrótce potem zespół opuścił EMI. Wersje demo albumu Humanication wyciekły, choć nie zostały oficjalnie wydane przez kolejne 25 lat.

Pomimo zawirowań, Re-Flex nadal wspólnie nagrywał, pracując nad nowym projektem zatytułowanym Jamming The Broadcast. W tym okresie zespół nagrał również dwa utwory, "Life's Too Dangerous" i "Revolution Now" do ścieżki dźwiękowej do filmu Superman IV z 1987 roku. Po zakończeniu nagrywania grupa zaprzestała aktywnej współpracy, ale nigdy oficjalnie nie została rozwiązana.

W połowie września 2010 roku, Re-Flex wydał sześciopłytowy box z płytami CD zebranymi przez Paula Fishmana, we współpracy z Rolandem Vaughan Kerridge, zatytułowany Re-Fuse. Zestaw zawierał zremasterowaną wersję The Politics of Dancing oraz pięć płyt CD z innymi wcześniej niepublikowanymi materiałami (w tym Humanication i Jamming the Broadcast).

Dyskografia : wydane płyty

  • lista
  • mini
RokTytułWytwórniaOcena
Albumy studyjne
  2 od 12 zł  Kup teraz
Re-Flex - The Politics of Dancing1983
One Way Records, CEMA Special Markets
+ 2 więcej
4.70 / 10 głosów / głos
Re-Flex - Humanication1985
Jambo Music
Single i EP
Re-Flex - Hitline1983
EMI
4.50 / 9 głosów / głos
Re-Flex - Sensitive1983
EMI, Parlophone
  1 za 9 zł  Kup teraz
Re-Flex - The Politics Of Dancing1983
EMI, EMI Electrola
+ 1 więcej
4.37 / 15 głosów / głos
Re-Flex - Couldn't Stand A Day1984
EMI
Re-Flex - Hurt1984
Capitol Records
Re-Flex - Praying To The Beat1984
EMI
Re-Flex - How Much Longer1985
Parlophone