Posiadamy w sprzedaży 1  egzemplarz  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie 15 zł.

Dyskografia:1Albumy:14
Współtwórca:15Single:0
Pojawia się:0Kompilacje:2

WinyleCDKasety
4111

W sumie 16 egzemplarzy
Ceny: od 15 zł do 129 zł
 • Data / miejsce urodzenia
  20 sierpnia 1948 w Birmingham, Anglia
 • Prawdziwe imię
  Robert Anthony Plant
 • Aktualny wiek
  73 lat
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lata aktywności
  1960 - 2010
 • The Crawling King Snakes
 • The Wolverhampton Wanderer

Profil artysty

 2 minuty czytania

Robert Anthony Plant jest angielskim wokalistą, autorem tekstów piosenek i muzykiem, najbardziej znanym jako główny wokalista i autor tekstów zespołu rockowego Led Zeppelin. Urodził się 20 sierpnia 1948 roku, w mieście Black Country w West Bromwich, Staffordshire, Anglia, a dorastał w Kidderminster, Worcestershire. Ojciec Robert C. Plant był wykwalifikowanym inżynierem cywilnym, który pracował w Królewskich Siłach Powietrznych podczas Drugiej Wojny Światowej, a matka Annie Celia Plant (z domu Cain) była Romką. Plant zainteresował się śpiewem i muzyką rock and roll już we wczesnym wieku i próbował naśladować Elvisa.

Plant cieszył się wielkim sukcesem z Led Zeppelin przez całe lata 70. i opracował przekonujący obraz jako charyzmatyczny rock & rollowy front man, podobny do współczesnych mu gwiazd, takich jak Roger Daltrey z The Who, Freddie Mercury z Queen, Mick Jagger z The Rolling Stones i Jim Morrison z The Doors. Z jego grzywą długich blond włosów i potężnym wyglądem, Plant stworzył archetyp "boga rock and rolla" lub "boga rocka". Mimo że Led Zeppelin rozwiązał się w 1980 roku, Plant okazjonalnie współpracował z Jimmym Pagem przy różnych projektach w tym okresie, m.in. tworząc krótkotrwałą, supergrupę z Pagem i Jeffem Beckiem w 1984 roku, zwaną The Honeydrippers. Wydali album o nazwie The Honeydrippers: Volume One, a zespół osiągnął przebój na miejscu trzecim z remakem melodii Phila Phillipsa - "Sea of Love", plus kolejny hit z przeróbką "Rockin' at Midnight" Roya Browna.

Mocny i szeroki zakres wokalny (szczególnie widoczny w jego wysokotonowym wokalu) pomógł mu osiągnąć udaną karierę wokalną trwającą ponad 50 lat. W 2008 roku, redaktorzy Rolling Stone umieścili go na 15 miejscu na liście 100 najlepszych wokalistów wszech czasów. W 2011 roku, czytelnicy Rolling Stone sklasyfikowali Planta jako największego ze wszystkich głównych wokalistów. W 2006 roku magazyn Hit Parader nazwał go "Największym Metalowym wokalistą wszech czasów". W 2009 roku, w plebiscycie przeprowadzonym przez Planet Rock, Plant został wybrany "największym głosem w historii rocka". W tym samy roku Plant został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla muzyki.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini