Posiadamy w sprzedaży 2  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 12 zł do 15 zł.

Dyskografia:2Albumy:3
Współtwórca:1Single:1
Pojawia się:1Kompilacje:0

WinyleCDKasety
211

W sumie 4 egzemplarze
Ceny: od 12 zł do 39 zł
 • Data / miejsce założenia
  1978 w Leeds, West Yorkshire, Wielka Brytania
 • Aktywny przez
  43 lat
 • Lata aktywności
  1970 - 2010

Profil artysty

 1 minuta czytania

Scritti Politti to brytyjski zespół new wave, założony w 1977 roku w Leeds, Yorkshire, Anglia, przez urodzonego w Cardiff, piosenkarza Greena Gartside'a. Jest on jedynym członkiem zespołu, który pozostał przez całą historię grupy.

Zaczynając jako lewicowa grupa post-punkowa prowadzona przez studenta szkoły artystycznej Gartside'a, Scritti Politti przekształcił się w bardziej popularny projekt muzyki pop na początku do połowy lat 80. pod kierunkiem Gartside'a, ciesząc się znaczącym sukcesem na listach przebojów w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Najbardziej udany album grupy, Cupid & Psyche 85 z 1985 roku, zrodził trzy brytyjskie przeboje w Top 20, w tym "Wood Beez (Pray Like Aretha Franklin)", "Absolute" i "The Word Girl", jak również amerykański przebój w Top 20 - "Perfect Way". Album zespołu z 1988 roku Provision odniósł sukces w Wielkiej Brytanii w Top 10, choć wyprodukował tylko jeden przebój w Top 20, "Oh Patti".

Po wydaniu dwóch singli pozaalbumowych w 1991 roku, jak również po współpracy z B.E.F., Gartside stał się rozczarowany przemysłem muzycznym i przeszedł na emeryturę w Południowej Walii na ponad siedem lat. Wrócił do tworzenia muzyki pod koniec lat 90-tych, wydając nowy album Anomie & Bonhomie, w 1999 roku (który zawierał różne wpływy rapu i hip-hopu). W 2006 roku ukazała się kolejna płyta, White Bread, Black Beer, która powróciła do bardziej eksperymentalnej ery historii zespołu.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini