Posiadamy w sprzedaży 1  egzemplarz  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie 19 zł. W przygotowaniu znajduje się również 1  egzemplarz z 1 innej płyty tego artysty (oznaczony ikoną tarczy zegara ).
W profilu takiej płyty możesz wysłać do nas zapytanie o dostępność przygotowywanego egzemplarza.

Dyskografia:1Albumy:6
Współtwórca:8Single:0
Pojawia się:2Kompilacje:5

WinyleCDKasety
560

W sumie 11 egzemplarzy
Ceny: od 7 zł do 29 zł
 • Data / miejsce urodzenia
  12 maja 1948 w Handsworth, Birmingham, West Midlands, Wielka Brytania
 • Prawdziwe imię
  Stephen Lawrence Winwood
 • Aktualny wiek
  73 lat
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lata aktywności
  1960 - 2010
 • Blind Faith
  od 1968 do października 1969
 • The Louisiana Gator Boys
 • Eric Clapton And The Powerhouse
 • Stomu Yamashta's Go
 • Hope Collective

Profil artysty

 2 minuty czytania

Stephen Lawrence Winwood (ur. 12 maja 1948 r.) jest angielskim wokalistą, autorem tekstów i muzykiem, którego gatunki to rock progresywny, blue-eyed soul, rhythm and blues, blues rock, pop rock i jazz. Choć jest przede wszystkim wokalistą i klawiszowcem, Winwood gra również na wielu innych instrumentach, a na kilku swoich solowych albumach zagrał sam na wszystkich, w tym na perkusji, mandolinie, gitarze, basie i saksofonie.

Winwood był kluczowym członkiem The Spencer Davis Group, Traffic, Blind Faith oraz Go. Miał również udaną karierę solową z hitami takimi jak "While You See a Chance", "Valerie", "Back in the High Life Again" i dwoma amerykańskimi numerami jeden na Billboardzie Hot 100, "Higher Love" i "Roll With It", które pojawiły na liście w 20 lat po rozpoczęciu przez niego kariery muzycznej. Został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame jako członek Traffic w 2004 roku[1].

W 2005 roku Winwood został uhonorowany jako Ikona BMI na dorocznym BMI London Awards za trwały wpływ na pokolenia twórców muzycznych[2]. W 2008 roku magazyn Rolling Stone uplasował Winwooda na #33 miejscu swego zestawienia 100 największych piosenkarzy wszech czasów[3]. Winwood zdobył dwie nagrody Grammy. Był dwukrotnie nominowany do Brit Award dla najlepszego brytyjskiego męskiego artysty: w 1988 i 1989 roku[4][5]. W 2011 roku otrzymał nagrodę Ivor Novello od Brytyjskiej Akademii Pisarzy, Kompozytorów i Autorów za wybitną kolekcję piosenek[6].

Adnotacje

 1. "Traffic". Rockhall.com.
 2. "BMI Honors Top European Writers, Publishers at 2005 London Awards; Steve Winwood Named a BMI Icon". Bmi.com.
 3. "The 100 Greatest Singers of All Time". Rolling Stone.
  Cytat: Steve Winwood exploded onto the London music scene as a teenager with his powerful, soulful tenor—notably on "Gimme Some Lovin'" and "I'm a Man" with the Spencer Davis Group.

  Tłumaczenie: Steve Winwood wkroczył na londyńską scenę muzyczną jako nastolatek ze swoim potężnym, pełnym uczucia tenorem - zwłaszcza w "Gimme Some Lovin'" i "I'm a Man" z grupą Spencer Davis.
 4. "1988 Brit Awards". Awards & Winners.
 5. "1989 Brit Awards". Awards & Winners.
 6. "The Ivors 2011 - The Ivors". TheIvors.com.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini