Posiadamy w sprzedaży 2  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 19 zł do 39 zł.

Dyskografia:2Albumy:2
Współtwórca:0Single:0
Pojawia się:0Kompilacje:0

WinyleCDKasety
110

W sumie 2 egzemplarze
Ceny: od 19 zł do 39 zł
 • Data / miejsce założenia
  1969 w Londyn, Anglia, Wielka Brytania
 • Aktywny przez
  52 lat
 • Lata aktywności
  1970 - 2000

Profil artysty

 2 minuty czytania

Supertramp to angielski zespół rockowy założony w Londynie, w Anglii w 1969 roku pod nazwą "Daddy" przed jej zmianą na początku 1970 roku. Choć ich muzyka była początkowo sklasyfikowana jako rock progresywny, później włączyli do swojej muzyki połączenie tradycyjnego rocka, popu i art rocka. Twórczość zespołu charakteryzuje sposób pisania piosenek przez założycieli Ricka Daviesa i Rogera Hodgsona oraz częste używanie elektrycznego pianina Wurlitzera i saksofonu.

Wcześniejsza twórczość zespołu to mainstreamowy rock progresywny, jednak większy sukces komercyjny odnieśli w połowie lat 70., kiedy to włączyli do swojej twórczości elementy bardziej konwencjonalne i przyjazne radiu, dzięki czemu sprzedali ostatecznie ponad 60 milionów płyt. Piosenka Hodgsona "Dreamer" stała się ich pierwszym przebojowym singlem i doprowadziła album Crime of the Century na szczyt list przebojów. Największy komercyjny sukces osiągnęli dzięki płycie Breakfast in America z 1979 roku, która sprzedała się w ponad 20 milionach egzemplarzy. Skład z Daviesem, Hodgsonem, Johnem Helliwellem (instrumenty dęte drewniane, klawisze, syntezatory, wokal), Bobem Siebenbergiem (perkusja) i Dougie Thomsonem (bas) osiągnął międzynarodowy sukces od albumu Crime of the Century do ...Famous Last Words....

Chociaż ich albumy były generalnie o wiele bardziej udane niż ich single, Supertramp cieszył się kilkoma wielkimi przebojami w latach 70-tych i 80-tych, w tym piosenkami Hodgsona "Give a Little Bit", "The Logical Song", "Take The Long Way Home", "Dreamer", "Breakfast In America", "It's Raining Again" i piosenkami Daviesa "Bloody Well Right", "Goodbye Stranger" i "Cannonball". Zespół osiągnął znaczną popularność w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie, Południowej Afryce i Australii. Od czasu odejścia współzałożyciela Hodgsona w 1983 roku, Rick Davies prowadzi zespół samodzielnie. Davies był jedynym liderem zespołu do 1988 roku, po czym zespół rozpadł się i okresowo występował w różnych konfiguracjach.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini