Posiadamy w sprzedaży 1  egzemplarz  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie 19 zł.

Dyskografia:1Albumy:1
Współtwórca:0Single:0
Pojawia się:0Kompilacje:0

WinyleCDKasety
010

W sumie 1 egzemplarz
Ceny: od 19 zł
 • Data / miejsce założenia
  1974 w Nowy Jork, Stany Zjednoczone
 • Rozpadł
  1991 w Nowy Jork, Stany Zjednoczone (po 17 latach)
 • Lata aktywności
  1970 - 1990

Profil artysty

 2 minuty czytania

Talking Heads to amerykański zespół rockowy założony w 1975 roku w Nowym Jorku i działający do 1991 roku. W skład zespołu wchodzili David Byrne (główny wokal, gitara), Chris Frantz (perkusja), Tina Weymouth (bas) i Jerry Harrison (klawisze, gitara). Opisany przez krytyka Stephena Thomasa Erlewine'a jako "jeden z najbardziej uznanych przez krytyków zespołów lat 80-tych", zespół pomógł w tworzeniu muzyki new wave integrując elementy punku, art rocka, funku i muzyki światowej z awangardową wrażliwością i niepokojącym, czystym obrazem.

Byli studenci szkół artystycznych, którzy zaangażowali się w nowojorską scenę punkową lat 70., stworzyli Talking Heads i wydali swój debiutancki album Talking Heads: 77, otrzymując pozytywne recenzje w 1977 roku. Współpracowali z producentem Brianem Eno nad trio eksperymentalnych i cieszących się uznaniem krytyków wydawnictw: More Songs About Buildings and Food (1978), Fear of Music (1979) i Remain in Light (1980). Po przerwie w pracy, Talking Heads osiągnęli swój komercyjny szczyt w 1983 roku wraz z amerykańskim hitem Top 10 "Burning Down the House" i wydali koncertowy film Stop Making Sense, wyreżyserowany przez Jonathana Demme. Wydali kilka kolejnych albumów, w tym najlepiej sprzedający się Long Play Little Creatures (1985), a następnie rozwiązali się w 1991 roku.

W 2002 roku, Talking Heads został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Cztery z ich albumów pojawiają się na liście 500 najlepszych albumów wszechczasów magazynu Rolling Stone, a trzy z ich utworów ("Psycho Killer", "Life During Wartime" i "Once in a Lifetime") znalazły się wśród 500 Songs That Shaped Rock and Roll. Talking Heads byli również na miejscu 64 na liście "100 Greatest Artists of All Time" VH1. W 2011 roku w aktualizacji listy Rolling Stone "100 Greatest Artists of All Time", zostali sklasyfikowani na pozycji 100.

Talking Heads, jeden z najbardziej znanych zespołów lat 70-tych i 80-tych, do czasu zakończenia kariery "nagrał wszystko od art-funk do polirytmicznych eksploracji worldbeat i prostego, melodyjnego popu gitarowego". Innowacje Talking Heads w zakresie art popu wywarły długotrwały wpływ. Wraz z innymi grupami, takimi jak Devo, Ramones i Blondie, pomogli zdefiniować gatunek nowej fali w Stanach Zjednoczonych. Natomiast płyty takie jak Remain in Light z lat 80. pomogły wprowadzić styl afrykańskiego rocka w świat zachodni.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini