Posiadamy w sprzedaży 5  egzemplarzy  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 7 zł do 19 zł. W przygotowaniu znajdują się również 3  egzemplarze z 3 różnych płyt tego artysty (oznaczone ikoną tarczy zegara ).
W profilu takiej płyty możesz wysłać do nas zapytanie o dostępność przygotowywanego egzemplarza.

Dyskografia:5Albumy:3
Współtwórca:4Single:3
Pojawia się:4Kompilacje:7

WinyleCDKasety
760

W sumie 13 egzemplarzy
Ceny: od 7 zł do 19 zł
  • Data / miejsce założenia
    1958 w Brisbane, Queensland, Australia
  • Rozpadł
    2003 (po 45 latach)
  • Lata aktywności
    1960 - 2000
  • Robin Gibb
    - 1958 - 1969
    - 1970 - 2003
    ↳ główne wokale
  • Barry Gibb
    1958 - 2003
    ↳ gitara, główne wokale
  • Maurice Gibb
    1958 - 2003
    ↳ gitara basowa, gitara, klawisze, główne wokale

Profil artysty

 2 minuty czytania

Bee Gees była grupą muzyczną utworzoną w 1958 roku, z udziałem braci: Barry, Robin i Maurice Gibb. Trio były szczególnie udane jako akt muzyki popularnej w późnych latach 60-tych i wczesnych 70-tych, a później jako wybitnych wykonawców ery muzyki disco w połowie i do końca lat 70-tych. Grupa śpiewała rozpoznawalne trzyczęściowe wysokie harmonie wokalne, a wyraźne vibrato Robina w wokalach wiodących było znakiem rozpoznawczym ich wcześniejszych hitów, podczas gdy falset Barry'ego stał się podstawą ich muzyki w połowie do końca lat 70. i 80. Bee Gees napisali wszystkie swoje własne hity, a także stworzyli i wyprodukowali kilka wielkich przebojów dla innych artystów. Bee Gees czasami byli określani jako Królowie Disco.

Urodzeni na wyspie Man bracia Gibb mieszkali w Chorlton, w Manchesterze w Anglii do późnych lat 50-tych. Tam, w 1955 roku, utworzyli rock and rollową grupę The Rattlesnakes. Następnie rodzina przeniosła się do Redcliffe, w regionie Moreton Bay, Queensland, w Australii, a potem na Cribb Island. Po osiągnięciu pierwszego sukcesu na listach przebojów w Australii jako Bee Gees ze "Spicks and Specks", wrócili do Wielkiej Brytanii w styczniu 1967 roku, kiedy producent Robert Stigwood zaczął promować ich na cały świat. Ich ścieżka dźwiękowa Saturday Night Fever (1977) była punktem zwrotnym w ich karierze i zarówno film, jak i soundtrack miały wpływ na globalną kulturę, zwiększając popularność sceny disco. Zdobyli pięć statuetek Grammy Awards za Saturday Night Fever, w tym za album roku.

Bee Gees sprzedali ponad 120 milionów płyt na całym świecie (a niektóre szacunki podają nawet ponad 220 milionów), co czyni ich jednymi z najlepiej sprzedających się artystów muzycznych wszech czasów. Zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame w 1997 roku, a prezenterem nagrody dla "pierwszej brytyjskiej rodziny harmonii" był Brian Wilson, historyczny lider The Beach Boys, innego "aktu rodzinnego" z trzema harmonizującymi braćmi. W Hall of Fame o Bee Gees napisano, że Tylko Elvis Presley, The Beatles, Michael Jackson, Garth Brooks i Paul McCartney prześcignęli Bee Gees. Bee Gees są trzecim najbardziej utytułowanym zespołem w historii list przebojów amerykańskiego Billboardu, po Beatlesach i Supremes.

Po nagłej śmierci Maurice'a w styczniu 2003 roku w wieku 53 lat, Barry i Robin zakończyli działalność grupy po 45 latach aktywności. W 2009 roku Robin ogłosił, że on i Barry uzgodnili, że Bee Gees ponownie się uformują i będą znów występować. Robin zmarł jednak w maju 2012 roku, w wieku 62 lat, po długim okresie słabego zdrowia, pozostawiając Barry'ego jako jedynego żyjącego członka grupy.

Dyskografia : wydane płyty

  • lista
  • mini