Posiadamy w sprzedaży 1  egzemplarz  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie 39 zł.

Dyskografia:1Albumy:1
Współtwórca:0Single:1
Pojawia się:1Kompilacje:0

WinyleCDKasety
200

W sumie 2 egzemplarze
Ceny: od 19 zł do 39 zł
 • Data / miejsce założenia
  1979 w Wimbledon, Merton, Londyn, Anglia
 • Rozpadł
  1981 (po 2 latach)
 • Lata aktywności
  1970 - 1980

Profil artysty

 2 minuty czytania

The Buggles byli brytyjskim duetem wykonującym i produkującym płyty w składzie Trevor Horn i Geoff Downes. Najbardziej znany jest ich debiutancki singiel Video Killed the Radio Star z 1979 roku, który był numerem 1 na listach przebojów szesnastu krajów. Teledysk do tego utworu był pierwszym, który został pokazany w MTV - został wyemitowany w Stanach Zjednoczonych o godzinie 12:01am 1 sierpnia 1981 roku. Był to główny singiel pierwszego albumu zespołu, The Age of Plastic, z którego pochodzą trzy inne brytyjskie przeboje. Oprócz sławy z "Video Killed the Radio Star", Buggles zajmowali się również produkcją innych popularnych utworów, takich jak "Back of My Hand" The Jags i "Monkey Chop" Dan-I, a także piosenkę "Film Star" Toma Marshalla.

Drugi album został nagrany przez Buggles w Sarm Studios, w zreformowanym składzie. Hornowi i Downes'owi na albumie tym towarzyszyli: Simon Darlow (gitary, klawisze) oraz John Sinclair (perkusja elektroniczna, talerze). Adventures in Modern Recording było właściwie solowym dziełem Horna, Downes firmuje swoim nazwiskiem jedynie trzy kompozycje. Płyta przynosi muzykę silniej opartą na brzmieniach syntezatorów niż album poprzedni.

Mniej więcej w tym samym czasie, po ciekawym splocie wydarzeń, Horn i Downes, zastępując Ricka Wakemana i Jona Andersona, zostali członkami progresywnego zespołu Yes, do którego dołączyli na wiosnę 1980 roku, nagrawszy album Drama, i pozostali do grudnia 1980 roku. Jako ciekawostka, inna wersja utworu pochodzącego z drugiego albumu The Buggles, "I Am a Camera" nazwana "Into The Lens" została wydana przez Yes właśnie na albumie Drama w 1980 roku.

Geoff Downes wraz ze Stevem Howem z Yes stworzył następnie supergrupę Asia, która wydała album numer 1 roku 1982 według podsumowania Billboardu. Trevor Horn po opuszczeniu Yes, dał znać o sobie na scenie muzycznej jako współzałożyciel popularnej grupy synthpop, The Art of Noise, ale z pewnością jego najbardziej wyraźnym sukcesem było, i jest, produkowanie oraz promocja innych wykonawców. Jego wytwórnia ZTT promuje głównie artystów, których on odkrył, i których był producentem np. Seal, Propaganda i wielu innych. Horn był też producentem nagrań takich wykonawców jak ABC, Frankie Goes To Hollywood, Chicago, Paul McCartney czy Shane MacGowan. The Buggles zakończyli działalność w roku 1981.

Jednakże, Downes i Horn od czasu do czasu wykonują razem utwory The Buggles od 1998 roku. Dodatkowo, ponownie współpracowali nad albumem grupy Yes Fly from Here (do którego Downes ponownie dołączył w 2011 roku). Album, wyprodukowany przez Horna i z Downesem na klawiszach, wykorzystywał utwory pierwotnie nagrane jako dema dla Buggles, będące podstawą dla większości nowego materiału.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini