Posiadamy w sprzedaży 1  egzemplarz  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie 89 zł.

Dyskografia:1Albumy:1
Współtwórca:0Single:0
Pojawia się:0Kompilacje:0

WinyleCDKasety
010

W sumie 1 egzemplarz
Ceny: od 89 zł
 • Data / miejsce założenia
  maj 1993 w Turin, Torino, Włochy
 • Aktywny przez
  28 lat
 • Lata aktywności
  1990

Profil artysty

 3 minuty czytania

The Frozen Autumn to włoski zespół darkwave, założony w maju 1993 roku, charakteryzujący się mieszanką melancholijnych wokali i atmosferycznego gotyckiego electropopu stylizowanego na lata osiemdziesiąte. The Frozen Autumn rozpoczął życie jako solowy projekt Diego Merletto, założony po kilku latach współpracy z różnymi grupami darkwave w Turynie. Wokalista, klawiszowiec i programista syntezatorów wykorzystywał talenty gitarzysty Claudio Brosio podczas wczesnych sesji studyjnych i występów na żywo, a następnie w 1995 roku pierwszy album, Pale Awakening, został wydany przez niemiecką wytwórnię Weisser Herbst Produktion. Album został dobrze przyjęty przez fanów gothic-wave/dark-romantic w całej Europie, a w 1997 roku ukazał się kolejny, Fragments of Memories, tym razem wydany przez mediolańską wytwórnię Eibon Records.

W 1998 roku Merletto był współzałożycielem pobocznego projektu Static Movement z Arianną, która wykonała gościnny wokal na tytułowym nagraniu z Fragments of Memories. Duet komponował razem przez sześć miesięcy, a w marcu 1999 roku ukazał się album Visionary Landscapes. Muzyczny styl Static Movement nie różnił się od The Frozen Autumn, jednak przy użyciu wyłącznie elektronicznych instrumentów, rezultatem było bardziej syntetyczne zimnofalowe brzmienie. Współpraca okazała się owocna dla obu stron, więc Arianna stała się stałym elementem składowym The Frozen Autumn, a Static Movement pozostał ich tzw. "projektem badań koncepcyjnych".

Po 18 miesiącach pracy nad trzecim albumem The Frozen Autumn, Emotional Screening Device ukazał się w kwietniu 2002 roku i został okrzyknięty najlepszym dotychczasowym albumem grupy. Artyści zdecydowali się opuścić Eibon Records w 2003 roku i, rozważając oferty pochodzące zarówno od włoskich, jak i zagranicznych wytwórni, spędzili ponad dwa lata nad kolejnym albumem. Is Anybody There? został ostatecznie wydany we wrześniu 2005 roku przez argentyńską wytwórnię Twilight Records i niemiecką Pandaimonium poprzez Xymox Control.

Pod koniec 2010 roku ukazał się singiel 10", "Rallentears". Utwór ukazał się w ich nowej wytwórni Calembour Records, jako prekursor kolejnego albumu, zatytułowanego Chirality, który pojawił się w listopadzie 2011 roku. Najnowszy materiał zatytułowany The Fellow Traveller ukazał się w 2017 roku.

Wielu fanów zespołu zadawało sobie pytanie, co jest gatunkiem muzycznym, który najlepiej opisuje The Frozen Autumn, jako że zespół działa w różnych stylach, takich jak darkwave, cold wave, gothic i new wave. Duet wyszedł im z pomocą i nazwał swój styl "zamrożoną falą" ("frozen wave"). The Frozen Autumn oświadczyli, że koledzy z wytwórni, Clan of Xymox, byli ich głównym źródłem inspiracji na przestrzeni lat. W 2000 roku Diego i Arianna zostali zaproszeni przez założyciela Clan of Xymox, Ronny'ego Mooringsa, do wykonania remiksu jego nowego utworu "There's No Tomorrow", który znalazł się na singlu. Współpracowali po raz drugi, kiedy Moorings zremiksował "Ashes", który znalazł się jako bonusowy utwór na albumie Is Anybody There?. Inne zespoły, które wywarły wpływ, to Dead Can Dance, Cocteau Twins, The Sisters of Mercy, Xmal Deutschland, David Sylvian i Depeche Mode.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini
RokTytułWytwórniaOcena
Albumy studyjne
The Frozen Autumn - Pale Awakening1995
Weisser Herbst
+ 1 więcej
4.11 / 14 głosów / głos
The Frozen Autumn - Fragments of Memories1997
Eibon Records
The Frozen Autumn - Emotional Screening Device2002
Eibon Records
The Frozen Autumn - Is Anybody There2005
Pandaimonium Records
  1 za 89 zł  Kup teraz
The Frozen Autumn - Chirality2012
Metropolis
The Frozen Autumn - The Fellow Traveller2017
Echozone
Single i EP
The Frozen Autumn - Rallentears2010
Winyl, 10" Singiel, Edycja limitowana, Włochy
Calembour Records
Inne
The Frozen Autumn - Oblivion1993
Kaseta Other, Włochy
Not On Label (The Frozen Autumn Self-released)