Obecnie w sklepie nie ma w sprzedaży żadnego egzemplarza z dyskografii własnej tego wykonawcy, ale posiadamy  5  egzemplarzy  gdzie się pojawia on lub jego nagranie.

Dyskografia:0Albumy:1
Współtwórca:1Single:0
Pojawia się:4Kompilacje:4

WinyleCDKasety
140

W sumie 5 egzemplarzy
Ceny: od 12 zł do 49 zł
 • Data / miejsce założenia
  1988 w Liverpool, Merseyside, Wielka Brytania
 • Rozpadł
  1992 w Wielka Brytania (po 4 latach)
 • Lata aktywności
  1980 - 1990

Profil artysty

 2 minuty czytania

The KLF (znany również jako The Justified Ancients of Mu Mu, znany ponadto jako The JAMs, The Timelords) był brytyjskim zespołem acid house końca lat 80. i początku lat 90.

Począwszy od 1987 roku, Bill Drummond (alias King Boy D) i Jimmy Cauty (alias Rockman Rock) wydali inspirowane hip hopem i mocno samplowane płyty jako The Justified Ancients of Mu Mu, a w jednym przypadku (brytyjski numer jeden, singiel "Doctorin' the Tardis") jako The Timelords. The KLF wydał serię międzynarodowych hitów we własnej wytwórni płytowej KLF Communications i stał się zespołem najlepiej sprzedającym single na świecie w 1991 roku. Duet wydał również książkę The Manual (How to Have a Number One the Easy Way) i pracował nad filmem The White Room.

Od samego początku przyjęli filozofię popieraną przez ezoteryczną serię powieści The Illuminatus! Trilogy, zyskując rozgłos za różne anarchistyczne przejawy sytuacyjne, w tym zeszpecanie reklam billboardowych, zamieszczanie tajemniczych reklam w NME (czasopiśmie i prasie głównego nurtu), a także bardzo charakterystyczne i niezwykłe występy na Top of the Pops. Ich najbardziej znanym występem była współpraca z Extreme Noise Terror podczas rozdania nagród BRIT Awards w lutym 1992 roku, kiedy to wystrzelili do publiczności ślepą serię z karabinu maszynowego i rzucili martwą owcę na aftershow party. Występ ten ogłosił odejście The KLF z branży muzycznej, a w maju 1992 roku duet skasował cały swój katalog (usunięcie swojej dyskografii z oficjalnego katalogu wytwórni).

Z zysków KLF, Drummond i Cauty założyli "Fundację K" i starali się obalić świat sztuki, inscenizując alternatywną nagrodę artystyczną dla najgorszego artysty roku i spalając milion funtów szterlingów. Drummond i Cauty pozostali wierni swemu słowu z maja 1992 roku - katalog KLF pozostaje usunięty w Wielkiej Brytanii, ale The White Room jest nadal tłoczony w USA przez Aristę. Od tego czasu wydali niewielką liczbę nowych utworów, jako K Foundation, The One World Orchestra i ostatnio, w 1997 roku, jako 2K.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini