Chwilowo sklep działa w trybie tylko do odczytu, gdyż trwają prace konserwacyjne (maksymalnie przez 5 minut)
Można przeglądać katalog, ale nie działają akcje koszyka

Posiadamy w sprzedaży 3  egzemplarze  z dyskografii własnej tego wykonawcy, w cenie od 15 zł do 29 zł.

Dyskografia:3Albumy:3
Współtwórca:0Single:0
Pojawia się:0Kompilacje:0

WinyleCDKasety
210

W sumie 3 egzemplarze
Ceny: od 15 zł do 29 zł
 • Data / miejsce założenia
  1967 w San Francisco, California, Stany Zjednoczone
 • Aktywny przez
  55 lat
 • Lata aktywności
  1960 - 2010

Profil artysty

 2 minuty czytania

The Steve Miller Band to amerykański zespół rockowy założony w 1966 roku w San Francisco w Kalifornii. Zespół prowadzony jest przez Steve'a Millera na gitarze i głównym wokalu. Grupa jest najbardziej znana z serii przebojów (głównie) od połowy do końca 1970 roku, które są podstawą klasycznego radia rockowego w USA, a także kilku wcześniejszych albumów psychodelicznego rocka. Miller opuścił swój pierwszy zespół i przeniósł się do San Francisco, gdzie założył grupę Steve Miller Blues Band. Wkrótce po tym jak Harvey Kornspan wynegocjował kontrakt zespołu z Capitol Records w 1967 roku, zespół skrócił swoją nazwę do Steve Miller Band. W lutym 1968 roku zespół nagrał swój debiutancki album Children of the Future. Płyta z największymi przebojami zespołu, Greatest Hits 1974-78, wydana w 1978 roku, sprzedała się w ponad 13 milionach egzemplarzy. W 2016 roku Steve Miller został wprowadzony jako solowy artysta do Rock and Roll Hall of Fame.

Zespół miał trzy single w Stanach Zjednoczonych, które wskoczyły na pierwsze miejsce listy przebojów. "The Joker" z albumu The Joker (album był również numerem jeden w 1973 roku) był ich pierwszym singlem nr 1 i otrzymał status platyny, osiągając ponad milion sprzedanych egzemplarzy. Został nagrodzony złotą płytą przez RIAA 11 stycznia 1974 roku. Drugim singlem był "Rock'n Me" w roku 1976, pochodzący z albumu Fly Like an Eagle (miejsce 3). Trzecim natomiast przebojem z 1 miejsca listy przebojów był wydany w 1982 roku singiel "Abracadabra", pochodzący z albumu o tej samej nazwie. Co ciekawe, hit Millera wypchnął "Hard to Say I'm Sorry" grupy Chicago z miejsca nr 1, tak jak jego "Rock'n Me" wybił "If You Leave Me Now", również Chicago z miejsca nr 1 w 1976 roku.

Grupa wydaje albumy i single od 1968 roku i obecnie ma na koncie 18 albumów studyjnych, sześć albumów koncertowych, siedem (oficjalnych) albumów kompilacyjnych i co najmniej 29 singli. Łącznie zespół sprzedał ponad 60 milionów egzemplarzy swoich płyt.

Dyskografia : wydane płyty

 • lista
 • mini